*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون شماره خبر: ٤٠٤٤٦٩ ١٢:١٩ - 1397/09/28   بوی ماه مهر ارسال به دوست نسخه چاپي


بوی ماه مهر

بوی ماه مهر


خرید نوشت‌افزار و وسایل مورد نیاز بچه‌ها برای مدرسه یکی از دغدغه‌های جدی والدین است. از آن‌جایی که خرید کردن فقط از جنبه‌ اقتصادی مورد توجه نیست و ابعاد فرهنگی و اجتماعی بسیاری نیز دارد، حتی اگر از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستید، رعایت نکات زیر را برای خرید نوشت‌افزار فراموش نکنید، اصول فرهنگی و اجتماعی خرید کردن را نیز رعایت کنیم...

خرید نوشتافزار و وسایل مورد نیاز بچهها برای مدرسه یکی از دغدغههای جدی والدین است. از آنجایی که خرید کردن فقط از جنبه اقتصادی مورد توجه نیست و ابعاد فرهنگی و اجتماعی بسیاری نیز دارد، حتی اگر از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستید، رعایت نکات زیر را برای خرید نوشتافزار فراموش نکنید، اصول فرهنگی و اجتماعی خرید کردن را نیز رعایت کنیم.

ایرانی بخرید

خرید لوازمالتحریر ایرانی علاوه بر اینکه به اقتصاد کشور کمک میکند و به این ترتیب آینده اقتصادی بهتری برای نسل جدید رقم میزند، باعث میشود شخصیتهای کارتونی خارجی الگوی فرزندان ما نشوند. همچنین کودکان و نوجوانان یاد میگیرند که باید از همین سنین کودکی سهمی در رشد اقتصادی کشور داشته باشند.

مراقب زرق و برق لوازمالتحریر باشید!

امروزه رنگها و تنوع چشمگیر لوازمالتحریر گاهی موجب خرید اضافه و در نتیجه اسراف میشود. برای اجتناب از اسراف، با لیستی که از قبل در خانه تهیه کردهاید، به خرید بروید. هنگام تهیه لیست نیز به اندازه کل سال تحصیلی خرید نکنید. مغازههای لوازمالتحریر در طول سال تحصیلی نیز باز هستند!

روحیه مصرفگرایی را پرورش ندهید

اگر فرزندتان لوازمالتحریر، کیف یا لباس فرم مدرسهاش از سال تحصیلی گذشته سالم مانده است، صرفاً برای نو شدن، دوباره خرید نکنید. با این کار علاوه بر اسراف و هدر دادن پول در شرایط اقتصاد مقاومتی، باعث پرورش روحیه مصرفگرایی در فرزندتان میشوید. در عوض میتوانید پولی را که میخواستید صرف خرید وسایل بکنید، به فرزندان بدهید تا این نکته را به آنها آموزش دهید که اگر از وسایل خود بهخوبی نگهداری کنند، میتوانند پولهای خود را پسانداز کرده یا در راههای بهتری خرج نمایند.

کتابهای دست دو را دریابید

خرید کتابهای کمک آموزشی در مدارس، گاهی هزینه هنگفتی به خانوادهها وارد میکند. از کتابفروشیهایی که کتابهای دستدوم میفروشند، یا سایتهایی که مردم وسایل دست دومشان را در آنجا برای فروش میگذارند، غافل نشوید. بسیاری از این کتابها کاملاً تمیز و قابل استفاده هستند و شما میتوانید با قیمت خیلی کمتر، کتابهای کمک آموزشی و حتی دانشگاهی را از آنها تهیه کنید.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج