*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٤٣٠٩ ١٣:٣٩ - 1397/09/26   رواق شهیدان 574 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 574

طلبه شهید احد کیانی


خدایا! چقدر بدبخت هستم که وقتی به آیه «و هم فی غفلة معرضون» می‌رسم، خود را متنبه می‌خوانم؛ و وقتی به آیه «والسابقون السابقون» می‌رسم، خود را جزء آن‌ها می‌شمارم، خدای مهربان دوست دارم چشمانم را چشمه‌ای کنید تا گناهانم از آن بیرون ریزد. این بخشی از مناجات طلبه شهید احمد کیانی است که به سال 1345ش در شهر میانه متولد شد. دیپلم را که گرفت، به فراگیری علوم حوزوی علاقه نشان داد و سال 63 در مدرسه حضرت ولی‌عصر‌ عجل الله تعالی فرجه الشریف تبریز ثبت‌نام کرد. فردی درس‌خوان و دارای پشتکار بود و کتاب‌های ادبی را برای مبتدیان تدریس می‌نمود...

خدایا! چقدر بدبخت هستم که وقتی به آیه «و هم فی غفلة معرضون» میرسم، خود را متنبه میخوانم؛ و وقتی به آیه «والسابقون السابقون» میرسم، خود را جزء آنها میشمارم، خدای مهربان دوست دارم چشمانم را چشمهای کنید تا گناهانم از آن بیرون ریزد.

این بخشی از مناجات طلبه شهید احمد کیانی است که به سال 1345ش در شهر میانه متولد شد. دیپلم را که گرفت، به فراگیری علوم حوزوی علاقه نشان داد و سال 63 در مدرسه حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف تبریز ثبتنام کرد. فردی درسخوان و دارای پشتکار بود و کتابهای ادبی را برای مبتدیان تدریس مینمود.

 منش اخلاقی

شهید بزرگوار خیلی کمحرف و متین بود. از اتلاف وقت خود و دیگران پرهیز میکرد. باوقار و با حیا بود؛ بهطوری که وقتی همراه دوستان طلبه به استخر آب میرفت با پیراهن زیر و شلوار راحتی وارد آب میشد. قبل از دوران طلبگی، برنامه خودسازی برای خود داشت.

 حضور سبز

باوجود آنکه در عملیاتهای مختلف شرکت کرده بود، ولی زمزمه عملیات کربلای پنج او را آسمانی نمود. در اوائل دیماه 1365 با قطار از تبریز به قم آمد و به زیارت حضرت معصومه علیها السلام مشرف شد که شاید میدانست آخرین زیارتش است.

پس از ورود به محل استقرار لشکر 31 عاشورا، در گردان تخریب ساماندهی شد و چون قبلاً آموزش غواصی دیده بود، لباس غواصی به تن کرد و تن به آب زد.

 مرگ سرخ

سرانجام این طلبه دلاور در دیماه 65 در شلمچه به فیض عظمای شهادت نائل آمد که هنر مردان خدا چنین مرگی است. پیکر پاک شهید پساز تشییع باشکوه، در گلستان شهدای شهر تبریز دفن شد.

 یک خط از شهید

به وصیتنامه شهدا عمل نمایید.

منبع: حماسهسازان جاوید

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی


خروج