*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٤٠٦٣ ١٣:٠٤ - 1397/09/12   روحانی شهید سیدحسن یاسینیرواق شهیدان 572 ارسال به دوست نسخه چاپي


روحانی شهید سیدحسن یاسینیرواق شهیدان 572

روحانی شهید سیدحسن یاسینی


شهید سیدحسن یاسینی سال 1346 در شهر خوانسار متولد شد. دوران کودکی و درس‌های کلاسیک را که تمام کرد، به کاروان حوزویان پیوست. سیدحسن مدرسه حضرت ولی‌عصر‌ عجل الله تعالی فرجه الشریف خوانسار را برای تحصیل انتخاب نمود و مدتی در آن مدرسه اقامت داشت...

بصیرتش با این جمله از وصیتنامهاش تصدیق میشود که در ایام دفاع مقدس نوشت: الآن زمانی است که دیگر باید از خواب بیدار شد که ما در چه زمانی قرار گرفتهایم و وظیفه ما در این زمان چیست؟

 تولد و تحصیل

شهید سیدحسن یاسینی سال 1346 در شهر خوانسار متولد شد. دوران کودکی و درسهای کلاسیک را که تمام کرد، به کاروان حوزویان پیوست. سیدحسن مدرسه حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خوانسار را برای تحصیل انتخاب نمود و مدتی در آن مدرسه اقامت داشت.

 سیره عملی

توجه به نماز اول وقت از خصوصیت ممتاز او بود. به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف علاقه و توجه داشت و این علاقه در حرکات و رفتارش پیدا بود. از سیره عملی ایشان که البته هر طلبهای مؤظف به رعایت آن است سادهزیستی و کمتوجهی به زخارف دنیا بود. نوشتهاند که سید نسبت به مسئله حجاب بانوان امر به معروف و نهی از منکر مینمود.

 روحیه انقلابی

این روحانی مجاهد، یکی از اعضای فعال بسیج بود که در حفظ امنیت شهر تلاش میکرد. روحیه ایثار و فداکاری و نیز درک مسایل مهم کشور، باعث شد حضور در مناطق جنگی را بر حجرهنشینی ترجیح دهد. همین امر قدمهایش را به جمع رزمندگان اسلام در جنوب رساند.

 شهد شهادت

عاقبت ایشان در عملیات والفجر هشت در فاو شهد شیرین شهادت را نوشید و عاشقانه به دیار معبود رفت. پیکر پاک شهید پس از حدود نه سال، به زادگاهش منتقل و در گلزار شهدا دفن شد.

منبع: شاهدان روحانی

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج