*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٣١٦٧ ٠٨:٢٨ - 1397/07/10    طلبه شهید اسدالله هادی رواق شهیدان 569 ارسال به دوست نسخه چاپي


 طلبه شهید اسدالله هادی رواق شهیدان 569

طلبه شهید اسدالله هادی


طلبه شهید اسدالله هادی، از مجاهدان راه خدا و شهیدان انقلاب اسلامی است که در سال 1344 شمسی در روستای تیکن از توابع گلپایگان به دنیا آمد. کودکی و آموزش ابتدایی را در زادگاهش سپری کرد و پس از اتمام دوره ابتدایی، شوق تحصیل معارف اسلامی در فکر و جانش ایجاد شد. پس از آن به شهر قم سفر کرد و جهت علم‌اندوزی، حجره‌نشین مدرسه علمیه حقانی شد. او پس از مدتی، به حوزه گلپایگان رفت و در آن‌جا نیز کسب فیض کرد...

 

تولد و تحصیل

طلبه شهید اسدالله هادی، از مجاهدان راه خدا و شهیدان انقلاب اسلامی است که در سال 1344 شمسی در روستای تیکن از توابع گلپایگان به دنیا آمد.

کودکی و آموزش ابتدایی را در زادگاهش سپری کرد و پس از اتمام دوره ابتدایی، شوق تحصیل معارف اسلامی در فکر و جانش ایجاد شد. پس از آن به شهر قم سفر کرد و جهت علماندوزی، حجرهنشین مدرسه علمیه حقانی شد. او پس از مدتی، به حوزه گلپایگان رفت و در آنجا نیز کسب فیض کرد.

مسئله انقلاب و جنگ تحمیلی

با آنکه سن بالایی نداشت، ولی درک درستی از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی داشت. او با همکاری جمعی از طلبههای حقانی قم، اعلامیههای امام قدس سره را به مناطقی از گلپایگان میبرد که در این کار یکبار توسط ساواک دستگیر شد.

با شعلهور شدن جنگ تحمیلی توسط صدامیان و حامیان بیخردش، او بارها از طریق بسیج به جبهه اعزام و در جمع رزمندگان حاضر شد.

عاقبت این طلبه ایثارگر سال 65 در عملیات والفجر8 و در منطقه فاو، خونین بال به لقای دوست نائل آمد. پیکر پاک آن شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

گلواژه شهید

اگر چشمت را از نامحرم بپوشانی، گوشت را از سخنان بیهوده مثل غیبت و دروغ دور نگهداری، زبانت سخن دروغ و تهمت نگوید و دست و پایت در غیر راه خدا کاری انجام ندهد، آنگاه بر نفس اماره پیروز شدی و موفق هستی در دنیا و آخرت.

منبع: شاهدان روحانی

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج