*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٢٦٦٩ ١٥:٠٦ - 1397/06/21   رواق شهیدان 567 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 567

روحانی شهید محمدعلی کریمی


در جواب افرادی که او را به بهانه اهمیت درس‌های حوزه از رفتن به جبهه منع می‌کردند! پاسخ داد: «من نمی‌توانم خود را قانع کنم که دانشگاه جبهه باشد و من از درس خواندن در این دانشگاه محروم باشم.» روحانی شهید محمدعلی کریمی در سال 1340ش در قائم‌شهر دیده به جهان گشود. در خانواده‌ای متدین رشد و نمو یافت و خواندن قرآن را در همان کودکی آموخت...

 

 

در جواب افرادی که او را به بهانه اهمیت درسهای حوزه از رفتن به جبهه منع میکردند! پاسخ داد: «من نمیتوانم خود را قانع کنم که دانشگاه جبهه باشد و من از درس خواندن در این دانشگاه محروم باشم.»

روحانی شهید محمدعلی کریمی در سال 1340ش در قائمشهر دیده به جهان گشود. در خانوادهای متدین رشد و نمو یافت و خواندن قرآن را در همان کودکی آموخت.

هوش و استعداد بالا، او را صاحب دیپلم ریاضی نمود و پس از آن با انگیزه ارتقاء سطح معرفتی خود و جامعه، وارد حوزه علمیه کوتنای زادگاهش شد.

فعالیتهای سیاسی: او از فعالان سیاسی در انجمن اسلامی دبیرستان بود. با اوجگیری اعتراضات علیه رژیم پهلوی، محمدعلی نیز گامهای مؤثری در این زمینه برداشت. پس از انقلاب نیز سعی خود را در محکم شدن پایههای انقلاب به کار بست. او در برابر منافقین کوتاه نیامد و در مبارزه با آنها زخمی نیز شد.

سیره عملی: خانواده شهید میگوید: محمدعلی خیلی کمحرف بود و از بیهودهگویی پرهیز مینمود. با وجود آنکه با منافقین مبارزه داشت، ولی سعی داشت تا با منطق و کردار خوبش آنها را جذب کند. روزی او را خیلی خوشحال دیدیم، در پاسخ سؤالمان گفت: چند نفر از منافقین، از افکارشان برگشتند. در مورد حجاب خیلی توصیه میکرد.

مرگ سرخ: با بصیرت در وصیتنامهاش نوشت: امروز زمان درگیری لشکر اسلام با لشکر کفر است، هر که با زبان و مال و یا جان به مسلمانان کمک نکند، بدون شک در صف کافران است. او که بارها از شهادتش خبر داده بود، عاقبت در سال 1362ش در شهر بوکان به آرزویش رسید و در جوار رحمت حق آرامش ابدی یافت. جسد مطهر شهید پس از تشییع باشکوه، در زادگاهش دفن شد.

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج