*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٢٤٨٤ ١٤:١٠ - 1397/06/13   رواق شهیدان 566 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 566

طلبه شهید سیدعزیز هاشمی


با سن اندکش بارها برای اعزام به جبهه مراجعه کرده بود، عاقبت خدا او را قبول کرد. شهادت را سعادت می‌دانست و وصیت کرد: اگر من شهید شدم، شما افتخار کنید که من به آرزوی خود رسیده‌ام. ▪ تولد و تحصیل: طلبه شهید سیدعزیز هاشمی به سال 1350ش در روستای جنگان از توابع‌ شهرستان گرمی استان اردبیل متولد شد. پس از رشد و بالندگی به مدرسه رفت و ابتدایی را در روستا خواند. وقتی که دوره راهنمایی را در روستای مجاور به پایان رساند، نزد پدر آمد و گفت: می‌خواهم طلبه شوم. پدر او را به مدرسه ملا ابراهیم اردبیل برد و سیدعزیز مشغول تحصیل معارف شد...

 

با سن اندکش بارها برای اعزام به جبهه مراجعه کرده بود، عاقبت خدا او را قبول کرد. شهادت را سعادت میدانست و وصیت کرد: اگر من شهید شدم، شما افتخار کنید که من به آرزوی خود رسیدهام.

تولد و تحصیل: طلبه شهید سیدعزیز هاشمی به سال 1350ش در روستای جنگان از توابع شهرستان گرمی استان اردبیل متولد شد. پس از رشد و بالندگی به مدرسه رفت و ابتدایی را در روستا خواند. وقتی که دوره راهنمایی را در روستای مجاور به پایان رساند، نزد پدر آمد و گفت: میخواهم طلبه شوم. پدر او را به مدرسه ملا ابراهیم اردبیل برد و سیدعزیز مشغول تحصیل معارف شد.

منش اخلاقی: با آن سن کم، به مسایل شرعی اهمیت میداد. قبل از بلوغ در عمل به واجبات و دوری از محرمات جدی بود. در نامهاش که از جبهه برای خانواده نوشت، سفارش نمود که برادرانش را در مسیر قرآن و امام خمینی قرار دهند.

پرواز سرخ: سیدعزیز پس از مدتها موفق شد تا به جمع رزمندگان اسلام بپیوندند. با طلبههای مدرسه به آموزش نظامی رفت و از آنجا به منطقه جنوب اعزام شد. او که به دنبال شهادت بود، عاقبت سال 65 در عملیات کربلای پنج در شلمچه به آرزوی قلبیاش رسید. پیکر مطهر شهید به زادگاهش منتقل و پس از ادای مقدمات دفن شد.

منبع: فرزانگان شاهد و علمداران عشق

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج