*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٢٠٣٣ ١٤:١٥ - 1397/05/23   طلبه شهید محمدرضا قطبی رواق شهیدان 563 ارسال به دوست نسخه چاپي


طلبه شهید محمدرضا قطبی رواق شهیدان 563

طلبه شهید محمدرضا قطبی


محمدرضا قطبی یک طلبه بود، ولی حضور پررنگی در مناطق جنگی داشت. در والفجر2 در منطقه حاج عمران از ناحیه دو پا مجروح شد؛ به‌طوری که مدت دوازده روز در نزدیکی‌های عراقی‌ها و میان علف‌زارها مخفی بود و از همان گیاهان صحرایی ارتزاق می‌کرد، تا این‌که خود را به عقب رساند...

 

محمدرضا قطبی یک طلبه بود، ولی حضور پررنگی در مناطق جنگی داشت. در والفجر2 در منطقه حاج عمران از ناحیه دو پا مجروح شد؛ بهطوری که مدت دوازده روز در نزدیکیهای عراقیها و میان علفزارها مخفی بود و از همان گیاهان صحرایی ارتزاق میکرد، تا اینکه خود را به عقب رساند.

تولد و تحصیل

او به سال 1344 در اصفهان و در خانوادهای بسیار سادهزیست و زحمتکش بهدنیا آمد، به دلیل مشکلات معیشتی، روزها در میدان امام قدس سره الشریف دستفروشی میکرد و شبها درس میخواند و به همین شکل دیپلمش را گرفت. پس از آن مسیر علمی خود را تغییر داد و در حوزه علمیه اصفهان به فراگیری علوم اسلامی مشغول شد.

کارنامه درخشان جهادی

شهید قطبی، به مدت سه ماه در سپاه ایرانشهر در سیستان و بلوچستان به مردم محروم کمک کرد. در عملیاتهای خیبر، بدر، محرم، والفجر2 و کربلای 3 حضور فعال و مؤثر داشت. در کربلای3 سومین نفری بود که پا به اسکله «الامیه» گذاشت و دشمن را عقب راند.

عروج سرخ

عاقبت محمدرضا در عملیات کربلای چهار در امالرصاص شلمچه هدف تیر مستقیم دشمن قرار گرفت و آخرین صفحه زندگیاش را در سال 1365 با خط سرخ نگاشت و ماندگار تاریخ شد. جسد مطهر شهید پس از تشییع در زادگاهش دفن شد.

گلواژ‌‌ههای شهید

چه بهتر که با سرفرازی به آن دنیا هجرت کنیم که خدا هم خشنود باشد.

ای مردم! مواظب باشید که مهرههای فساد و ضد انقلاب، شما را از راهتان منحرف نکنند.

منبع: شاهدان روحانی

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج