*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠١١٦٥ ١٤:٤١ - 1397/04/05    روحانی شهید حسین سعادتی رواق شهیدان 559 ارسال به دوست نسخه چاپي


 روحانی شهید حسین سعادتی رواق شهیدان 559

روحانی شهید حسین سعادتی


شهید حجت‌الاسلام شیخ حسین سعادتی سال 1335ش در یک خانواده روحانی در ابوسعدی نیشابور به دنیا آمد. پس از رشد و بالندگی و خواندن دوره ابتدایی، در سال 48 وارد حوزه علمیه نیشابور شد و راه پدرش را پیش گرفت. ایشان پس از پنج سال تحصیل در نیشابور و پس از آن در مشهد مقدس، سال 1353 عازم حوزه قم شد تا بتواند بهر‌ه‌های بیشتری را از معارف دینی نصیب خود نماید...

 

ویژه هفتم تیر

شهید ترور و دستان پلید نفاق بود. زندگی خود را در مشهد، قم و تهران صرف مبارزه با رژیم پهلوی و دستگاه حاکم نمود و سرانجام جان شیرین خود را در مسیر اهداف پاکیزهاش، تقدیم اسلام و ایران کرد.

تولد و تحصیل

شهید حجتالاسلام شیخ حسین سعادتی سال 1335ش در یک خانواده روحانی در ابوسعدی نیشابور به دنیا آمد. پس از رشد و بالندگی و خواندن دوره ابتدایی، در سال 48 وارد حوزه علمیه نیشابور شد و راه پدرش را پیش گرفت.

ایشان پس از پنج سال تحصیل در نیشابور و پس از آن در مشهد مقدس، سال 1353 عازم حوزه قم شد تا بتواند بهرههای بیشتری را از معارف دینی نصیب خود نماید.

مجاهدی انقلابی

شیخ حسین در زمان اقامتش در مشهد، به طلاب مبارز علیه رژیم پهلوی ملحق شد. در زمان اعتراض و تظاهرات طلاب مشهد که در پی تعطیلی درس آیتالله خامنهای انجام گردید، او دستگیر و به مدت یکماه زندانی شد.

شهرهای قم و تهران نیز شاهد مجاهدتهای انقلابی این روحانی گرامی بود. او که در اوج مبارزات به تهران رفته بود در کمیته استقبال از امام خمینی حضور پیدا کرد.

همکاری با شهید بهشتی

او از سال 1358 در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و در بخش شهرستانها مشغول انجام وظیفه شد و بعدها مسئولیت آموزش شهرستانها را به عهده گرفت.

علاقه خاصی به شهید بهشتی داشت و برای زوال چهره نفاق زمان خود، کارهای فرهنگی مؤثر و مفیدی انجام داد. در سال 60 گروهی از طلاب جوان حوزه قم را برای شرکت در کلاسهای عقیدتی و مسایل انقلاب اسلامی، به تهران دعوت کرد که شهید بهشتی از مدرسان آن بود. به منظور تبلیغ اسلام و معرفی انقلاب اسلامی در سال 1359 به همراه هیأتی عازم مالزی و فیلیپین شد. انگیزه بالایی در اینگونه امور داشت و کارهای مؤثری انجام میداد.

انفجار خونین

در هفتم تیرماه 1360 در ردیف اول سالن اجتماعات دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و مقابل شهید بهشتی نشسته بود، که دستان پلید نفاق ایشان و 72 تن از یاران باوفای انقلاب را به خاک و خون کشید و بدین سان زندگی مادی این انسان وارسته و روحانی انقلابی به انجام رسید که آغازی برای حیات اخرویاش بوده است.

«طوبی له و حسن مآب»

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج