*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٠٦٤٦ ١٧:٥٣ - 1397/03/12    روحانی شهید حسینعلی رمضانپور رواق شهیدان 556 ارسال به دوست نسخه چاپي


 روحانی شهید حسینعلی رمضانپور رواق شهیدان 556

روحانی شهید حسینعلی رمضانپور


به مدت شش ماه در منطقه پراز برف کردستان، فرماندهی گردان را به عهده داشت، پس از بازگشت در کنکور سراسری شرکت کرد و قبول شد، ولی به حوزه علمیه رفت! در ایام جنگ تحمیلی وقتی به او می‌گفتند: باید درس‌های حوزه‌ات را بخوانی، می‌گفت: «امروز آبروی اسلام و قرآن در خطر است.» این تذکره روحانی شهید حسینعلی رمضانپور متولد سال 1346 در روستای چاری امیرکلای بابل است. او دوران راهنمایی را در شش کیلومتری روستایش خواند، در مدرسه به‌عنوان قاری قرآن مراسم صبحگاهی را اجرا می‌نمود. سال اول دبیرستان پایش به جبهه باز شد. پس از بازگشت از منطقه، دیپلمش را گرفت و در کنکور سراسر شرکت کرد که قبول هم شد، ولی تربیت دینی و علاقه درونی او را به حوزه علمیه بابل راهنمایی کرد....

 

به مدت شش ماه در منطقه پراز برف کردستان، فرماندهی گردان را به عهده داشت، پس از بازگشت در کنکور سراسری شرکت کرد و قبول شد، ولی به حوزه علمیه رفت! در ایام جنگ تحمیلی وقتی به او میگفتند: باید درسهای حوزهات را بخوانی، میگفت: «امروز آبروی اسلام و قرآن در خطر است.»

این تذکره روحانی شهید حسینعلی رمضانپور متولد سال 1346 در روستای چاری امیرکلای بابل است. او دوران راهنمایی را در شش کیلومتری روستایش خواند، در مدرسه بهعنوان قاری قرآن مراسم صبحگاهی را اجرا مینمود. سال اول دبیرستان پایش به جبهه باز شد. پس از بازگشت از منطقه، دیپلمش را گرفت و در کنکور سراسر شرکت کرد که قبول هم شد، ولی تربیت دینی و علاقه درونی او را به حوزه علمیه بابل راهنمایی کرد.

اخلاق و رفتار: در کودکی به همراه پدر مؤمنش صبح را با تلاوت قرآن آغاز میکرد، غروب نیز قرآن میخواند که خود قرآن میفرماید: «واذکر ربک کثیراً و سبح بالعشی و الابکار»؛ (آلعمران/41) به افراد جامعه بهخصوص والدینش خیلی احترام میگذاشت. اهل نماز شب و به خودسازی مشغول بود.

روحیه انقلابی: در کودکی همراه نزدیکان در تظاهرات علیه رژیم پهلوی شرکت میکرد و یکبار هم سرش بر اثر ضربه مأموران شکست. به امام خمینی علاقهمند و پیرو او بود. خواهرش میگوید: «درباره فعالیت انقلابیاش باید بگویم که همچون دریایی عظیم که آبهایش در تلاطم است، او نیز در حال تلاطم بود و هر جایی که بهوجودش احتیاج بود، حاضر میشد.»

جنگ تحمیلی در منظر شهید: در ایام طلبگیاش حضور در جبهه را بر درس ترجیح داد و میگفت: امروز آبروی اسلام و قرآن در خطر است.» شهید رمضانپور برای جبهه و جنگ خیلی زحمت کشید و دوست داشت پیوسته در جبهه بماند. شش بار به آن مناطق اعزام شد که یک نوبتش، حضور شش ماهه او در هوای سرد کردستان بود.

قامت رعنا و ردای سرخ شهادت: نوشتهاند که آرزویش شهادت بود و عاقبتش همان شد که میخواست. چیزی به پایان جنگ نمانده بود که او در اردیبهشت 67 در منطقه شلمچه و مقارن با روز شهادت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و قامت رعنایش، به ردای سرخ شهادت مزین گشت. جسد مطهر شهید، پس از سیزده سال به زادگاهش منتقل و به خاک سپرده شد.

از کلمات شهید: امروز رفتن به جبهه و دفاع از اسلام و انقلاب واجب است؛ چون حفظ ناموس و مملکت و قرآن است.

مادرم! اگر شهید شدم و اگر میخواهی برایم گریه کنی، به جای آن برای امام حسین علیه السلام گریه کن.

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج