*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان, رواق شهیدان شماره خبر: ٤٠٠٣٩١ ١٧:٠٣ - 1397/03/05   رواق شهیدان 555 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 555

روحانی شهید حجت‌ ایرانی


در سال 1361ش طی نامه‌ای به فرمانده گردانش نوشت: «در خواب حضرت رسول‌الله صلی الله علیه و آله و سلم را زیارت کردم و به من وعده شهادت داده است.» به احتمال زیاد آن اواخر به تاریخ شهادتش نیز آگاه شده بود؛ چون وقتی برای هشتمین و آخرین بار به جبهه می‌رفت؛ با خط زیبایش روی پلاکاردی نوشت: «شهادت بسیجی حجت‌ ایرانی مبارک باد» و به دوستش داد. پس از شهادت، خانواده و دوستان در میان وسایل داخل جیبش کارتی را دیدند که حجت‌ با خط خودش نوشته بود: «این بار نوبت من است.»...

 

خود خبر شهادت را داد

در سال 1361ش طی نامهای به فرمانده گردانش نوشت: «در خواب حضرت رسولالله صلی الله علیه و آله و سلم را زیارت کردم و به من وعده شهادت داده است.» به احتمال زیاد آن اواخر به تاریخ شهادتش نیز آگاه شده بود؛ چون وقتی برای هشتمین و آخرین بار به جبهه میرفت؛ با خط زیبایش روی پلاکاردی نوشت: «شهادت بسیجی حجت ایرانی مبارک باد» و به دوستش داد. پس از شهادت، خانواده و دوستان در میان وسایل داخل جیبش کارتی را دیدند که حجت با خط خودش نوشته بود: «این بار نوبت من است.»

حوزه و اخلاق حوزوی

شهر اردبیل در سال 1341 شاهد تولد روحانی شهید حجت ایرانی بود. او پس از رشد و بالندگی به مدرسه رفت و تا دبیرستان خواند و پس از آن وارد حوزه ملاابراهیم اردبیل شد و سالها به امر تحصیل مشغول بود.

دوستان طلبه میگویند: بدون وضو وارد حوزه نمیشد، زیاد اهل خورد و خوراک نبود و همیشه میگفت: تا سیر نشدید، دست از خوردن بکشید. اذان صبح را بیشتر با صدای حجت بیدار میشدیم.

اعزام هشتم

توجه به مسئله جنگ تحمیلی، در خانواده شهید ایرانی پررنگ بود، علاوه بر حجت، پدر و برادرانش نیز از رزمندگان فعال جبههها بودند و پیش میآمد که در یک زمان چند نفرشان در جبهه باشند. حجت دفعات زیادی بدون اطلاع خانواده به جبهه رفت و از آنجا خبر میداد که در جبهه هست، اما در هشتمین و آخرین اعزامش با رضایت پدر و مادر رفت که دیگر برنگشت. او سال 1365 در کربلای چهار به شهادت رسید.

پیکر سوخته شهید، حدود یک هفته در منطقه عملیاتی بود که به توفیق الهی پیدا و به زادگاهش منتقل و دفن شد.

منبع: علمداران عشق

تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج