*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


درنگستان, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٧٣٣١ ٠٩:٥٩ - 1396/11/04    ارسال به دوست نسخه چاپي


تأثیر فوق‌العاده‌ی «احترام» در روابط با دیگران


خانمى به شهر کوچکی رفته بود تا آنجا زندگی کند. مدتی بعد، این خانم از سرویس‌دهی ضعیف داروخانه‌ی شهر، به همسایه‌ی خود اعتراض کرد. او امیدوار بود همسایه‌اش به خاطر آشنایی با صاحب داروخانه، این انتقاد را به گوش او برساند. وقتی که این خانم دوباره به داروخانه رفت، صاحب آنجا با لبخند و گشاده‌رویی با او احوال‌پرسی کرد و گفت که چقدر از دیدنش خوشحال است و اینکه امیدوار است از شهر آنان خوشش آمده باشد؛ و سريع داروها را طبق نسخه به او تحویل داد...

 

 

خانمى به شهر کوچکی رفته بود تا آنجا زندگی کند. مدتی بعد، این خانم از سرویسدهی ضعیف داروخانهی شهر، به همسایهی خود اعتراض کرد. او امیدوار بود همسایهاش به خاطر آشنایی با صاحب داروخانه، این انتقاد را به گوش او برساند.

وقتی که این خانم دوباره به داروخانه رفت، صاحب آنجا با لبخند و گشادهرویی با او احوالپرسی کرد و گفت که چقدر از دیدنش خوشحال است و اینکه امیدوار است از شهر آنان خوشش آمده باشد؛ و سريع داروها را طبق نسخه به او تحویل داد.

خانم بلافاصله رفتار عجیب و باورنکردنی او را با دوستش در میان گذاشت و گفت: «فکر میکنم، تو به او بابت سرویسدهی ضعیفش تذکر دادهای!»

همسایه گفت: «نه! اگر ناراحت نمیشوی، به او گفتم که تو چقدر از عملکرد مثبت او راضی هستی و معتقدی که چقدر خوب میتواند تنها داروخانهی این شهر را اداره کند.

به او گفتم که داروخانهی او، بهترین داروخانهای هست که تو تا به حال دیدهای!»

٭ ٭ ٭

خانم همسایه میدانست که افراد به احترام، پاسخی مثبت میدهند.

در حقیقت اگر با دیگران محترمانه رفتار کنید، تقریباً هر کاری که از دستشان برآید، برایتان انجام خواهند داد.

این رفتار، به آنها نشان می‌‌دهد که «احساساتشان مهم، علایقشان محترم و نظراتشان باارزش است».

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج