*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٦٢٦٧ ١٠:١٤ - 1396/10/03   من «اویس خمینی»اممعرفی کتاب ارسال به دوست نسخه چاپي


من «اویس خمینی»اممعرفی کتاب

من «اویس خمینی»ام


گر در یمنی، چو با منی پیش منی ور پیش منــــی و بی منــــی در یمنــــی من با تـو چنانــــم ای نگــــار یمنی خود در عجبم که من توام یا تو منی اویس قرنی شخصیت بزرگی است که اگر چه موفق به دیدار رسول اکرمصلی‌الله‌علیه و‌آله‌و‌سلم نشد؛ اما مورد تمجید حضرتش قرار گرفت و جالب آن که سرانجام در معرکه‌ی صفین و در رکاب امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام به شهادت رسید...

گر در یمنی، چو با منی پیش منی

ور پیش منــــی و بی منــــی در یمنــــی

من با تـو چنانــــم ای نگــــار یمنی

خود در عجبم که من توام یا تو منی

اویس قرنی شخصیت بزرگی است که اگر چه موفق به دیدار رسول اکرمصلیاللهعلیه وآلهوسلم نشد؛ اما مورد تمجید حضرتش قرار گرفت و جالب آن که سرانجام در معرکهی صفین و در رکاب امیرالمؤمنین علی علیهالسلام  به شهادت رسید.

امروزه و در شرایطی که رزمندگان انصارالله جلوی تهاجم ائتلاف متجاوز سعودی به یمن ایستاده و علیرغم محاصره هوایی، دریایی و زمینی دشمن را به ستوه آوردهاند، من افتخار آن را دارم که به معرفی یکی از مجاهدان آن سرزمین بپردازم که از او با لقب "اویس خمینی" یاد میکنند.

آری من یادنامه شهید "حسین بدرالدین الحوثی" بنیانگذار جنبش انصارالله یمن هستم که شیفتهی امام خمینی قدسسره  بود و گروهی را بنیان نهاد که امروزه از آن به عنوان "حزب الله ثانی" یاد میکنند.

اگر از نویسنده و ناشرم بپرسید باید به حجتالاسلام حمیدرضا غریب رضا و دفتر نشر معارف اشاره کنم که مرا به عنوان اثری 136 صفحهای به دست علاقه مندان رسانده اند.

نویسندهام در من به نکاتی چند اشاره کرده است:

در یمن دو گروه مذهبی عمده زندگی میکنند:اول مسلمانان شافعی مذهب و دوم شیعیان زیدی که حوثیها از آن جملهاند.

پیروان مذهب شافعی، انصارالله را به دیده احترام مینگرند، چرا که شاهد ایستادگی مکرر آنها در برابر زیادهخواهی و تکبر فرعونی آلسعود در سالهای متمادی بودهاند.

شهید حسین الحوثی تحت تأثیر افکار بلند حضرت امام قدسسره  قرار داشت و از آن مرد بزرگ به عنوان "امام متقی" یاد میکرد.

آلسعود از به قدرت رسیدن دوستداران انقلاب اسلامی در یمن همواره دل نگران بوده است چرا که نفوذ افکار انقلابی آنان در حجاز میتواند پایههای لرزان حکومت مستبدانهشان را به کلی فرو ریزد.

شیعیان یمن همزمان با جهاد رزمی از جهاد فرهنگی نیز غفلت نورزیدهاند و این موجب عدم توفیق وهابیت در این سرزمین شده است.

با شهادت حسین الحوثی به دست دشمن متجاوز، برادر دیگرش عبدالملک الحوثی به دبیرکلی گروه برگزیده شد تا کار را با انسجام و برنامه ریزی تازه ای دنبال کند.

حوثیها از مقام معظم رهبری به عنوان "امام" یاد میکنند و این نشان از راه درستی است که پیش روی خود نهادهاند.

در پایان شما را به خواندنم دعوت میکنم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE


خروج