*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


درنگستان, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٥٥٠٥ ١٠:٤٢ - 1396/09/08   درنگستان شماره 257 ارسال به دوست نسخه چاپي


درنگستان شماره 257

زمان حال


چند نفری که در جستجوی آرامش و رضایت درون بودند نزد استادی رفتند و از او پرسیدند: استاد شما همیشه یک لبخند روی لبت است و به نظر می‌رسد خیلی آرام و خشنود هستی. لطفاً به ما بگو که راز خشنودی شما چیست؟..

چند نفری که در جستجوی آرامش و رضایت درون بودند نزد استادی رفتند و از او پرسیدند: استاد شما همیشه یک لبخند روی لبت است و به نظر میرسد خیلی آرام و خشنود هستی. لطفاً به ما بگو که راز خشنودی شما چیست؟

 استاد گفت:« بسیار ساده. من زمانی که دراز میکشم، دراز می کشم. زمانی که راه میروم، راه میروم. زمانی که غذا میخورم، غذا میخورم...»

آن چند نفر عصبانی شدند و فکر کردند که استاد آنها را جدی نگرفته است. به او گفتند که تمام این کارها را ما هم انجام میدهیم. پس چرا خشنود نمیشویم و آرامش نداریم.

 استاد به آنها گفت:« زیرا زمانی که شما دراز میکشید، به این فکر میکنید که باید بلند شوید. زمانی که بلند میشوید، به این فکر میکنید  که کجا باید  بروید و زمانی که دارید میروید به این فکر میکنید که چه غذایی بخورید.

فکر شما همیشه در جای دیگر است و نه در آنجایی که شما هستید. زمان حال تقاطع گذشته و آینده است و شما در تقاطع نیستید؛ بلکه در گذشته و یا در آینده هستید به این علت است که از لحظههاتان لذت واقعی نمیبرید؛ زیرا همیشه در جای دیگر سیر میکنید و حس می کنید زندگی نکردهاید و یا نمیکنید.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج