*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٩٥٢٦٣ ١٨:٠٠ - 1396/08/29    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 532 

عراق

مدیر کنگره علامه حلی: همایش بینالمللی علامه حلی با شعار «حوزه علمیه حله، میراث ریشهدار و تحول در روشها» و با نظارت شیخ «عبدالمهدی کربلایی» تولیت آستان مقدس حسینی، ۱۷ اردیبهشتماه سال آینده برگزار میشود.

پاکستان

سازمان بهداشت جهانی: پاکستان از نظر تلفات آلودگی هوا، پس از چین و هند بیشترین تعداد مرگ و میر را داراست؛ این بدان معنا است که آلودگی هوا بیشتر از حملات تروریستی مردم پاکستان را میکشد.

صندوق نجات کودکان سازمان ملل متحد

احتمال مرگ بیشاز 50 هزار کودک یمنی تا پایان سال جاری میلادی به دلیل بیماری و گرسنگی حاصل از جنگ در این کشور وجود دارد.

به گفته گروههای بشردوستانه، حدود 130 کودک بهطور روزانه در یمن که یکی از فقیرترین کشورهای جهان عرب است، میمیرند. علت اصلی این مرگ و میرها، گرسنگی و شیوع وبا در این کشور جنگ زده است.

آمریکا

چندصدمتری کاخ سفید، در موزهای به نام موزه انجیل، صدهاهزار نسخه چاپی و دستنویس از کتاب مقدس مسیحیان نگهداری میشود. در این موزه، کتاب مقدس از مذاهب مختلف مسیحیت - کاتولیک، پروتستان، ارتودوکس، ساماریتان و غیره - وجود دارد.

یک هتل جدید به نام ایتن، اواخر بهار ۲۰۱۸ در نزدیکی هتل بینالمللی ترامپ در شهر واشنگتن افتتاح خواهد شد که علیه سیاستهای رئیسجمهور آمریکا و مسلمانستیزی وی عمل میکند. در این هتل، انجیل در کنار بیانیه حقوق بشر سازمان ملل و قرآن کریم وجود دارد که بر سیاستهای نادرست ترامپ تأکید دارد.

هنری شولن جونیور، ۳۱ ساله، جوان آمریکایی مسلمان شده، شیعه را صحیحترین مذهب عنوان کرد و از شیعیان خواست تا برای ترویج آن در بین غیرمسلمانان اقدام کنند.

محققان آمریکایی دانشگاه ورمونت: تماشای طولانی مدت تلویزیون میتواند ریسک لخته شدن خون را تا 2 برابر افزایش دهد.

یافتههای مؤسسه پژوهشی گالوپ نشان میدهد در 12 ماه گذشته جرائم سایبری بیشتر از جرائم فیزیکی مانند تلاش برای قتل، سرقت، مزاحمت جنسی یا زورگیری برای آمریکاییها مشکل آفرین بوده است.

صربستان

حدود ۲۳۰ هزار مسلمان در صربستان زندگی میکنند. این کشور در حال حاضر تنها یک مسجد دارد که در زمان امپراتوری عثمانی ساخته شده است. مسلمانان صربستان این موضوع را نادیده گرفتن حقوق اقلیتهای دینی میدانند.

شبکه خبری سیانان

۱۶ هزار دانشمند و محقق از ۱۸۴ کشور جهان در دومین نامه زیستمحیطی خود به جهان هشدار دادند اگر فوراً به فکر اصلاح شیوه و روشهای زندگی و برخورد با طبیعت نباشند، شاهد نابودی گسترده منابع، زیستگاهها و محیط زیست در کرهزمین در مقیاسی بسیار وسیع خواهند بود.

سوریه

بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل: عربستان و قطر ۱۳۷میلیارد دلار برای آوردن تررویسم بینالمللی به سوریه هزینه کردند و مبالغ خیالی دیگری از سوی آنها برای تخریب یمن، عراق، لیبی و اماکن دیگر هزینه شد.

ژنو

سازمان بینالمللی کار وابسته به سازمان ملل متحد: روند بهرهکشی از کودکان و نوجوانان روهینگیا در کمپها و مناطق مرزی بنگلادش و میانمار آغاز شده و روز به روز شدت میگیرد بهطوری که برخی برای ۳۸ روز کار کشیدن از این کودکان، تنها ۶ دلار به آنها میپردازند.

مصر

دبیرکل اتحادیه عرب در افتتاحیه کنفرانس بینالمللی «رنجهای کودکان فلسطینی» در کویت: علیرغم تدوین معاهدات و پیماننامههای بینالمللی در زمینه رعایت حقوق کودکان و تعهد کشورهای جهان به اجرای آن، اسرائیل پیوسته حقوق کودکان فلسطینی را زیرپا میگذارد.

عربستان

روزنامه ینی شفق ترکیه: آمریکا و اسراییل با پروژه موسوم به «اسلام معتدل» عربستان را به چهار منطقه مدینه  مکه، ریاض، قطیف  دمام با دولتهایی مستقل تقسیم خواهند کرد و بخشهایی از این کشور نیز متعلق به رؤیای اسراییل بزرگ در منطقه خواهد شد.

امارات

نخستین اطلس جهان اسلام که قدمت آن به دو قرن پیش میرسد، در سیوششمین نمایشگاه بینالمللی کتاب «شارجه» امارات به نمایش درآمد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج