*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٩٤٥١٤ ١٠:٠٠ - 1396/07/24    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 528 

عراق

مسئول دفتر امام خمینی قدس‌سره در نجف اشرف: کنگره بزرگداشت چهلمین سالگرد آیةالله سیدمصطفی خمینی طی دو برنامه در تهران بزرگ و نجف اشرف برگزار خواهد شد. کنگره اول جمعه آینده ۲۸ مهرماه در نجف و کنگره دوم اول آبان و همزمان با سالگرد ایشان در تهران برگزار میشود.

لیز گراند، هماهنگکننده امور انسانی سازمان ملل در عراق: از زمان اشغال بخشهایی از عراق توسط گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی، بیشاز ۵ میلیون نفر از منازل خود در این کشور آواره شدهاند.

خبرگزاری فرانسه

بیشاز نیم میلیون نفر از اقلیت روهینگیا (از مجموع یک میلیون نفری که در میانمار هستند) توانستند به بنگلادش پناهنده شوند. این تعداد به گفته سازمان ملل از «پاکسازی نژادی فرار کردهاند، و این بار گرسنگی به جنگ مسلمانان میانمار آمده است.

آمریکا

مؤسسهای به نام مؤسسه پیو در آمریکا، تغییرات جمعیت شناختی را در میان ادیان بزرگ جهان مورد بررسی قرار داده و گفته که در بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۵۰ جمعیت مسلمانان ۷۳ درصد افزایش خواهد داشت، مسیحیت رشد ۳۵ درصدی دارد و در این بازه زمانی جمعیت مسلمانان بیشاز مسیحیان رشد خواهد داشت.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده: مرگومیر در اثر شلیک گلوله سومین علت مرگومیر کودکان یک تا ۱۷ ساله این کشور است.

آمریکا با این بهانه که «یونسکو، دشمن اسرائیل است، از سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد -یونسکو- خارج شد.

مقامات آمریکایی گفتهاند این اقدام را به دنبال اعتراضهای مکرر به قطعنامههای صادر شده از سوی این نهاد فرهنگی سازمان ملل اتخاذ کرده است، آمریکا همه این قطعنامهها را «ضداسرائیلی» میداند.

میانمار

هزاران نفر از مردم میانمار برای نشان دادن اتحاد در این کشور، با برگزاری تظاهراتی در روز (۱۸ مهر) در استادیوم فوتبال شهر یانگون تجمع کرده و برای برقراری صلح در ایالت راخین دعا کردند. در این تظاهرات حدود سی هزار نفر شامل راهبان بودایی، راهبههای مسیحی، هندوها و مسلمانان شرکت کردند.

مالزی

مهاتیر محمد، نخستوزیر سابق مالزی: دین اسلام کسانی را که تمدنهای کشور خود را نابود میکنند، به رسمیت نمیشناسد و کسانی که این کار را انجام میدهند نباید ادعای مسلمانی کنند.

انگلیس

روزنامه دیلی میل: سلمان رشدی ۳۰ سال بعد از نوشتن رمان توهینآمیز آیات شیطانی، در اظهاراتی وقیحانه دیگری، خواندن قرآن را کسالتآور خواند. قرآن کتابی نیست که بتوان از خواندن آن لذت برد؛ زیرا اکثر قسمتهای آن روایی نیستند.

پلیس انگلیس: بنیان خانوادههای انگلیسی در حال فروپاشی است؛ افزایش استعمال مواد مخدر و الکل در بین والدین انگلیسی و تماشای فیلمهایی با محتوای نامناسب موجب شده تا هر روز آمار اعتیاد، خودکشی و تعرض در این کشور افزایش یابد.

واتیکان

سعد حریری نخستوزیر لبنان با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان و پیترو پرولین نخستوزیر واتیکان دیدار و درباره تحولات لبنان و منطقه و پیامدهای بحران سوریه بر لبنان و نیز روابط لبنان با واتیکان گفتوگو کرد. دو طرف به تبادلنظر درباره چگونگی کمک به لبنان جهت کاهش مشکلات مربوط به پناهجویان سوری پرداختند.

سازمان ملل

استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در جمع خبرنگاران در مقر این سازمان در نیویورک گفت: گزارشهایی دریافت کردیم مبنی بر اینکه از تاریخ یکم تا هشتم اکتبر 9 تا 16مهر علاوه بر استانهای حسکه، رقه و حلب، بیشاز ۹۵هزار زن و مرد و کودک در ۶۰ منطقه در داخل استان دیرالزور آواره شدهاند.

استفان دوجاریک، سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که تعداد آوارگان در عراق از سال ۲۰۱۴ میلادی بالغ بر 4/5 میلیون تن است.

لبنان

«طاهر نونو» مشاور اطلاعرسانی اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت: هنیه از توافق دو جنبش فتح و حماس زیر نظر مصر خبر داد.

این دور از مذاکرات سهروزه از 18مهر آغاز شد و دو طرف فضای مذاکرات را مثبت ارزیابی کردند. این نشستها در راستای اجرای توافق آشتی ملی است که سال ۲۰۱۱ میلادی امضا شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج