*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


طب ناب, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٤١٧٠ ٠٧:٥٤ - 1396/07/01   خواص سیر برای سلامتیطب ناب  ارسال به دوست نسخه چاپي


خواص سیر برای سلامتیطب ناب

خواص سیر برای سلامتی


چه تفاوتی بین شواهد علمی و روایی وجود دارد؟ شواهد روایی به مواردی اطلاق می‌شود که در آن تجربیات یک فرد بیان می‌شود. این نوع شواهد در دادگاه‌های قضایی ضروری است. در پزشکی، شواهد روایی در مقایسه با شواهد علمی ارزش چندانی ندارند. معمولا در یک مطالعه علمی از هزاران شرکت کننده استفاده می‌شود. در زیر نمونه‌هایی از مطالعات علمی انجام شده در مورد سیر را مشاهده می‌کنید: .....

چه تفاوتی بین شواهد علمی و روایی وجود دارد؟ شواهد روایی به مواردی اطلاق میشود که در آن تجربیات یک فرد بیان میشود. این نوع شواهد در دادگاههای قضایی ضروری است. در پزشکی، شواهد روایی در مقایسه با شواهد علمی ارزش چندانی ندارند. معمولا در یک مطالعه علمی از هزاران شرکت کننده استفاده میشود. در زیر نمونههایی از مطالعات علمی انجام شده در مورد سیر را مشاهده میکنید:

▪ کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه با کمک سیر

بر اساس مطالعات انجام شده، افرادی که حداقل دوبار در هفته سیر خام مصرف میکنند، ۴۴ درصد کمتر از سایر افراد به سرطان ریه مبتلا میشوند. محققانی که مطالعات خود را در مجله Cancer Prevention Research منتشر کردند، بیش از ۱۴۲۴ نفر از افراد مبتلا به سرطان ریه و ۴۵۴۳ از افراد سالم را بررسی کردند. از این افراد خواسته شد در مورد رژیم غذایی و عادتهای سبک زندگی خود توضیحاتی بدهند. همچنین مقدار مصرف سیر در این افراد مورد بررسی قرار گرفت. نویسندگان این مقاله معتقدند که ارتباط حفاظتی بین مصرف سیر خام و سرطان ریه با یک الگوی دوز-پاسخ مشاهده شده است، این موضوع نشان میدهد که ممکن است سیر به طور بالقوه به عنوان یک عامل پیشگیری از سرطان ریه باشد.

فواید سیر برای سرطان مغز

ترکیبات آلی گوگرد موجود در سیر، برای از بین بردن سلولها در گلیوبلاستما ، یک نوع تومور کشنده مغز، مؤثر است. دانشمندان در دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی در نشریه سرطان گزارش دادند که سه ترکیب ارگانوسولفور در سیر وجود دارد که با نامهای DAS ، DADS و DATS شناخته شدهاند. این ترکیبات تأثیر بسیار خوبی بر روی سلولهای سرطانی دارند و میتوانند باعث از بین رفتن آنها شوند.

▪ خاصیت سیر برای آرتروز مفصل ران

زنانی که در رژیم غذایی خود از سبزیجات غنی از آلیوم استفاده کردهاند، سطح بسیار پایینی از آرتروز مفصل ران داشتند. همانطور که قبلاً نیز ذکر کردیم سیر یک نمونه از سبزیجات خانواده آلیوم است. نویسندگان این مقاله معتقدند یافتههای آنان نه تنها تأثیرات احتمالی رژیم غذایی بر روی آرتروز مفاصل را نشان میدهد، بلکه نشان میدهد ترکیبات موجود در سیر برای درمان این شرایط بسیار مفید است. مطالعات بلند مدت که در آن ۱۰۰۰ زن سالم مورد بررسی قرار گرفتند نشان میدهد که عادتهای غذایی آنان شامل سبزیجات، میوه ها و به خصوص سیر است.

▪ سیر یک آنتی بیوتیک قوی است

دیآلیل دیسولفید یک ترکیب آلی است که در سیر یافت میشود. این ترکیب ۱۰۰ برابر مؤثرتر از آنتی بیوتیکهای دیگر است. این ترکیب میتواند آنتی بیوتیک قوی در برابر باکتری کمپیلوباکتر باشد. کمپیلوباکتر یکی از رایجترین دلایل ایجاد عفونتهای رودهای است. نویسنده ارشد این مطالعه میگوید: این کار برای من بسیار هیجان انگیز بود؛ زیرا نشان میدهد که این ترکیبات قدرت کافی برای کاهش باکتریهای مضر را دارند.

▪ خواص سیر در محافظت از قلب

همانطور که قبلاً نیز گفتیم سیر حاوی ترکیبی به نام دیآلیل دیسولفید است که به محافظت از قلب در طول عمل جراحی و بعد از حملات قلبی کمک میکند. محققان همچنین معتقدند این ترکیب میتواند برای درمان نارسایی قلبی مورد استفاده قرار گیرد. گاز سولفید هیدروژن برای حفاظت از قلب بسیار مفید است. با اینحال، این یک ترکیب فرار است و استفاده از آن برای دارو کمی دشوار میباشد. بنابراین دانشمندان تصمیم گرفتند بر روی ترکیب دی آلیل تری سولفید تمرکز کنند. این یک ترکیب سودمندو مؤثر برای استفاده از مزایای هیدروژن سولفید است. در آزمایشی که بر روی حیوانات آزمایشگاهی صورت گرفت، تیم محققان دریافتند که بعد از حمله قلبی موشهایی که دی آلیل سولفید را دریافت کرده بودند ۶۱ درصد کمتر از سایر موشها به قلبشان اسیب رسیده بود. در یک مطالعه دیگر که منتشر گردید، دانشمندان دریافتند که روغن سیر ممکن است از بیماران دیابتی در برابر کاردیومیوپاتی حفاظت کند. کاردیومیوپاتی علت اصلی مرگ و میر در میان بیماران مبتلا به دیابت است. این یک بیماری مزمن میوکارد ( عضله قلب ) است، که به طور غیر طبیعی ضخیم، بزرگ و یا سفت میشود.

▪ کنترل فشار خون و کلسترول بالا با مصرف سیر

محققان دانشگاه آنکارا تأثیر عصاره سیر بر روی فشار خون و کلسترول را مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه از ۲۳ داوطلب استفاده میکرد که دارای کلسترول خون بالایی بودند. ۱۳ نفر از این افراد به فشار خون بالا نیز مبتلا بودند. این افراد به دو گروه تقسیم شدند:

گروهی که کلسترول بالا داشتند؛ ولی فشار خونشان نرمال بود.

گروهی که هم مبتلا به کلسترول بالا و هم فشار خون بودند.

این افراد به مدت چهار ماه از مکملهای حاوی عصاره سیر استفاده کردند و فشار خون و کلسترولشان در این مدت به طور منظم مورد بررسی قرار میگرفت. در پایان چهار ماه، محققان دریافتند که مصرف این مکملها پروفایل لیپید خون را بهبود بخشیده است، آنتی اکسیدانهای موجود را افزایش داده و باعث کاهش فشار خون نیز شده است. همچنین مصرف این مواد باعث کاهش سطح محصولات اکسیداسیون در نمونه خون افراد شده بود که این موضوع نشان دهنده کاهش واکنشهای اکسیداسیون در بدن است. به عبارت دیگر، عصاره سیر سطح کلسترول خون را کاهش میدهد و میتواند برای بیماران مبتلا به پرفشاری خون نیز مفید باشد.

▪ خواص سیر برای سرطان پروستات

پزشکان دپارتمان اورولوژی در چین و پکن، مطالعه ای را برای ارزیابی ارتباط بین سبزیجات حاوی آلیوم و خطر ابتلا به سرطان پروستات انجام دادند. این افراد مطالعات انجام شده تا سال ۲۰۱۳ را جمع آوری کردند. نویسندگان این مطالعه چنین نوشتهاند: سبزیجات خانواده آلیوم به خصوص سیر، میتواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. محققان بر این باورند که باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج