*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب, افق خانواده شماره خبر: ٣٨٧٦١٨ ١١:٢٠ - 1395/10/23   توحید مفضل‌من یار مهربانم (7) ارسال به دوست نسخه چاپي


توحید مفضل‌من یار مهربانم (7)

من توحید مفضل‌ هستم


بچه‌های خوب و خوانندگان حرفه‌ای کتاب‌های سودمند، سلام؛ من کتاب «توحید مفضل» هستم که گاه با نام"شگفتی‌های آفرینش" روانه بازار چاپ و نشر شده‌ام. ...بیژن شهرامی

بچههای خوب و خوانندگان حرفهای کتابهای سودمند، سلام؛ من کتاب «توحید مفضل» هستم که گاه با نام"شگفتیهای آفرینش" روانه بازار چاپ و نشر شدهام.

همانطور که از اسمم برمیآید، من با جناب مفضل، شاگرد امام جعفر صادق علیه‌السلام مرتبط هستم، نه این که نوشته و اثر او باشم؛ بلکه به این دلیل که دربردارندهی مطالبی از پیشوای ششم علیه‌السلام خطاب به وی هستم.

مفضل بن عمر جعفی کوفی، راوی حدیث از امام جعفر صادق و امام موسی کاظم؟عهما؟ است و مورد احترام و اعتماد دانشمندانی است که به علم حدیث پرداختهاند. او در شهرکوفه میزیست و سالها عهدهدار نمایندگی دو امام معصوم؟عهما؟ بود.

من به خداشناسی از طریق توجه به شگفتیهای خلقت میپردازم تا دانایان با اندیشیدن به آنها، بیش از پیش به دانایی و توانایی خدای تعالی پی ببرند و اعتقادشان به توحید بیشتر و بیشتر شود.

ناگفته نماند که اصل من به زبان عربی است که مترجمان خوبی مرا به فارسی برگردانده اند، از جمله آقای نجفعلی میرزایی که مرا در سال 1377 هجری شمسی ترجمه کرد و برای چاپ به نشر هجرت سپرد. این ترجمه تجدید چاپ هم شده است.

من کتاب صد و هفتاد صفحهای هستم و مطالب خواندنی فراوانی دارم که در ادامه نمونهای از آن تقدیم میشود:

▪ شگفتیهای آفرینش زرافه

«در آفرینش زرافه اندیشه کن و ناهمگونی اعضاء و همانندی هر یک به اعضای حیوانات دیگر. سرش چون سر اسب، گردنش چون گردن شتر و پوستش چون پوست پلنگ است...

او آفرینشگر تمام حیوانات است و میتواند اعضای چند حیوان را در هر حیوان که بخواهد گرد آورد و آنها را در هر جا که خواهد بپراکند و هرچه خواهد بر آفرینش بیفزاید و هرچه خواهد از آنها بکاهد. اینها دلیل آن است که او بر هر چیز تواناست و هیچ چیز اراده او را برنمیگرداند.

گردن زرافه نیز از آن جهت دراز آفریده شده است که چراگاه و محل رشد این حیوان در میان جنگلهای انبوه با درختان برافراشته است، در نتیجه به گردنی دراز نیازمند است که دهانش به شاخ و برگ درختان برسد و از میوه و دیگر بخشهای درختان تغذیه کند.»

در پایان شما را به خدا می سپارم و آرزو می کنم به کتابخانههای شخصیتان بپیوندم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج