*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٨٧٢٦٢ ١٣:١٠ - 1395/10/14   آیةالله شیخ علی‌اصغر صالحی کرمانی‌ قدس‌سره خورشید شهر ما  ارسال به دوست نسخه چاپي


آیةالله شیخ علی‌اصغر صالحی کرمانی‌ قدس‌سره خورشید شهر ما

یک شهر، یک عالم دینی


از مدرسه که به خانه می‌آیم، مادربزرگم بقچه‌ای را جلویم می‌گذارد و می‌گوید: «پسرم، این غذای پدربزرگت است، آن را برایش می‌بری؟» ...

از مدرسه که به خانه میآیم، مادربزرگم بقچهای را جلویم میگذارد و میگوید: «پسرم، این غذای پدربزرگت است، آن را برایش میبری؟»

- بله ننه جان.

- پیر شی الهی!

- ممنون، حالا کجا باید بروم؟

- مدرسه معصومیه.

- مدرسه علمیه معصومیه؟!

- بله، پسرم.

- ولی آنجا که مدتها است تعطیل شده.

- بله ولی آقا شیخ میخواهد به آن سر و سامانی بدهد و دوباره بازش کند.

بقچه را بر میدارم و با دوچرخهام راهی بازار حاجآقا علی و زمینی که دورش را با آجر بالا آوردهاند میشوم. پدربزرگم زیر تکدرختی که احتمالاً تنها بازمانده از باغچه مدرسه است، نشسته و مشغول دمکردن چای است.

سلام میدهم و کنار دستش مینشینم، هم به حرفهای او گوش میدهم و هم با چشم به کارگرانی که در گوشه و کنار بنا مشغول رفع خستگی و نوشیدن چای هستند، میشوم. قدری دورتر از آنها قیافهای آشنا به چشم میخورد که احتمالاً پیشتر جایی زیارتش کردهام.

میخواهم از پدربزرگ بپرسم آن آقا کیست، که خودش پیشدستی میکند و ضمن اشاره به او میگوید: «پسرم، آقا شیخ علیاصغر را صدا بزن تا بیاید و چای میل کند. خسته شده، از صبح تا حالا یکسره مشغول کار است.»

از این که عالم بزرگ شهر خودش بیل دست گرفته و دوشادوش دیگر مردم مشغول کار است متعجب میشوم، دلم میخواهد زودتر خدمتش برسم و با گفتن خسته نباشید، به صرف یک فنجان چای تازهدم دعوتش کنم.

.................................................

1. آیةالله شیخ علیاصغر صالحی کرمانی قدس‌سره

2. کرمان

3. این مدرسه در زمان رضا خان تعطیل شد.

4. بازاری قدیمی در خیابان شریعتی کرمان

5. منبع: یادنامه آیةالله حقیقی قدس‌سره از شاگردان آیةالله صالحی قدس‌سره

بیژن شهرامی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج