*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب, افق خانواده شماره خبر: ٣٨٦٠٨٤ ٠٩:٣٢ - 1395/09/09   مفاتیح‌الجنانمن یار مهربانم (2) ارسال به دوست نسخه چاپي


مفاتیح‌الجنانمن یار مهربانم (2)

من مفاتیح‌الجنانم


من «مفاتیح الجنانم» و چنان‌که از اسمم برمی‌آید، کلید باغ‌های بهشتم. من در خیلی از خانه‌ها حضور دارم و مردم از رویم دعا می‌خوانند و با خدای خود راز و نیاز می‌کنند. ...

 

بیژن شهرامی

بچههای خوب، سلام؛

من «مفاتیح الجنانم» و چنانکه از اسمم برمیآید، کلید باغهای بهشتم.

من در خیلی از خانهها حضور دارم و مردم از رویم دعا میخوانند و با خدای خود راز و نیاز میکنند.

همانطور که میدانید، دعا سخنگفتن با پروردگار جهانیان است و در روایات آمده که تأثیر آن از نیزه در گوشت بیشتر است.

دعاهایی که ما میکنیم به چند شکل نتیجه میدهد: یا برآورده میشود و ما به مراد دلمان میرسیم یا - بنا به دلایلی که صلاحمان در آن است - برآورده نمیشود؛ اما در عوض، خدا بلاهایی را از ما دور میکند یا در جهان آخرت به جای آنها پاداش فراوانی را به ما میبخشد.

خوب است بدانید مرا عالمی دینی به نام«حاج شیخ عباس قمی» گردآوری کرده است. او اخلاص عجیبی داشت و ثواب تمامی نوشتههایش را به روح مطهر حضرت فاطمه؟عها؟ تقدیم میکرد.

حاج شیخ عباس قمی قدس‌سره بعضی از دعاها را به صورت کامل ذکر نکرده است تا مردم خود را از دیگر کتاب های مشابه بینیاز ندانند و ثمرهی تلاش عالمان قبل به دست فراموشی سپرده نشود.

مؤلف بزرگوارم کوشید تا مطالبی را در من جای دهد که معتبر باشد؛ به همین خاطر، دقت فراوانی به خرج داد و صدها کتاب را بررسی کرد. ضمن آنکه به تک تک آنها نیز عمل کرد تا تأثیر سخنش بیشتر و بیشتر شود.

او دستهبندی جالبی را برای تقدیم مطالبم در نظر گرفت، از جمله اینکه اعمال و دعاها را بر اساس ماههای قمری دستهبندی و ارائه نمود.

در پایان، فرازی از یکی از دعاها را تقدیمتان میکنم:

«خدایا، او (امام زمان؟عج؟) را به بهترین آرزوهایش در دنیا و آخرت برسان که تو بر هر چیزی توانایی. خدایا، تازه کن به وسیلهی او آنچه که از دینت محو شده است؛ و زنده کن با او، آنچه که از کتابت تغییر یافته؛ و ظاهر کن با او، آنچه از دستوراتت که دگرگون شده است؛ تا دین تو به او برگردد و با دست او تازه و خالص و بیآلایش شود (به گونهای) که شک و شبهه و باطل و بدعت در آن راه نیابد.

خدایا، به نور او روشن کن هرآنچه تاریکی را و با استواری او هرآنچه بدعت را نابود ساز و منهدم کن به عزتش هرآنچه گمراهی را و بشکن به وسیلهی او هر زورگویی را...»

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج