*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٨٤٤٠٤ ١٤:١٤ - 1395/07/30   نکاتی مهم در تهیه و نگهداری غذاهای نذری ارسال به دوست نسخه چاپي


نکاتی مهم در تهیه و نگهداری غذاهای نذری

نکاتی مهم در تهیه و نگهداری غذاهای نذری


با رعایت نکات بهداشتی از بروز بیماری‌ها در ماه محرم جلوگیری کنید. به گزارش باشگاه خبرنگاران، خانم طاهره آزمون، کارشناس مسئول بهداشت محیط گفت: با فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری مراسم‌های مذهبی و همچنین توزیع نذورات و غذا در این ایام احتمال بروز بیماری‌های عفونی روده در مکان‌هایی که به صورت دسته‌جمعی غذا تهیه و توزیع می‌شوند، وجود دارد. ...

 

با رعایت نکات بهداشتی از بروز بیماریها در ماه محرم جلوگیری کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خانم طاهره آزمون، کارشناس مسئول بهداشت محیط گفت: با فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری مراسمهای مذهبی و همچنین توزیع نذورات و غذا در این ایام احتمال بروز بیماریهای عفونی روده در مکانهایی که به صورت دستهجمعی غذا تهیه و توزیع میشوند، وجود دارد.

هنگام پختن غذاهای نذری ضوابط بهداشتی را رعایت کنید

وی ادامه داد: در صورت عدم رعایت ضوابط بهداشتی، امکان مسمومیتهای غذایی افراد در این اماکن مقدس وجود دارد؛ به همین دلیل، بهتر است برای تهیه و آمادهسازی غذا از مواد اولیه سالم و بستهبندی شده استفاده کنید.

وی درباره رعایت نکات بهداشتی در احسان و نذری اظهار داشت: قبل از طبخ غذا و پخش چای و...، بهداشت فردی همچون شستوشوی دستها را رعایت کنید و برای تهیه شربت از آب آشامیدنی تصفیه شده استفاده کنید.

استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ممنوع!

این کارشناس مسئول بهداشت محیط درباره استفاده از ظروف یکبار مصرف در ماه محرم عنوان کرد: در توزیع مواد غذایی گرم برای کاهش آسیبهای احتمالی به انسان و محیط زیست، از ظروف و قاشقهای یک بار مصرف گیاهی و فومدار مخصوص استفاده کنید.

استفاده از فرآوردههای دامی مجاز

خانم آزمون ادامه داد: برای تهیه غذا از فرآوردههای دامی با کشتار مجاز، بستهبندی شده، مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی استفاده شود و غذای نذری را بیش از 2 روز در یخچال نگه ندارید و در صورت امکان آن را بین خانوادههای نیازمند یا آسایشگاههای سالمندان و مراکز بهزیستی پخش کنید.

 


خروج