*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


طب ناب, افق خانواده شماره خبر: ٣٨٠٨٧٦ ١١:٣١ - 1395/04/24   سم‌زدایی بدن با ۷ خوراکیطب ناب 193 ارسال به دوست نسخه چاپي


سم‌زدایی بدن با ۷ خوراکیطب ناب 193

سم‌زدایی بدن با ۷ خوراکی


بدن ما به صورت روزانه در معرض آلاینده‌های مختلفی است. زمانی که در ترافیک می‌نشینیم، هوای آلوده‌ای را نفس می‌کشیم. زمانی که از غذاهای دریایی استفاده می‌کنیم، ممکن است در معرض جیوه موجود در آن باشیم. زمانی که آب می‌نوشیم، ممکن است در مورد آلاینده‌های سربی موجود در آن نگران باشیم. زمانی که شیر می‌خوریم باید وجود کاراگینان را بررسی کنیم. خوشبختانه غذاهای متعددی وجود دارد که می‌تواند سیستم دفاعی بدن را در برابر این سموم تقویت کند. ...

بدن ما به صورت روزانه در معرض آلایندههای مختلفی است. زمانی که در ترافیک مینشینیم، هوای آلودهای را نفس میکشیم. زمانی که از غذاهای دریایی استفاده میکنیم، ممکن است در معرض جیوه موجود در آن باشیم. زمانی که آب مینوشیم، ممکن است در مورد آلایندههای سربی موجود در آن نگران باشیم. زمانی که شیر میخوریم باید وجود کاراگینان را بررسی کنیم. خوشبختانه غذاهای متعددی وجود دارد که میتواند سیستم دفاعی بدن را در برابر این سموم تقویت کند.

1. جوانه کلم بروکلی

مطــــالعــــــهای که در چین انجــــــام شده است، نشان میدهــــــد که مصرف نوشیــــــدنیهــــــای ساخته شده از جوانــــــه کلم بروکلــــــی ممکن است خطرات مرتبط با سلامتی در مورد آلایندههای هوا را کاهش دهد. بر اساس این مطــــــالعه، جوانـــه کلم بروکلی دارای گلــــــوکورافانین بالایی است. این مـــــــــاده یک آنتیاکسیـــدان قــــــوی است و میتـــواند در دفع سموم از بدن مفید باشد. محققان معتقدند باید مطالعات بیشتری در مورد تأثیر آب جوانه کلم بروکلی انجام شود.

2. کلمپیچ

افرادی که مبتلا به آسم و بیماری انسداد مزمن ریوی هستند، اگر ویتامین C پایینی داشته باشند، بیشتر در معرض آلایندههای هوا قرار دارند. بر اساس مطالعات انجام شده در انگلستان، مصرف میوه و سبزیجاتی که حاوی مقادیر زیادی از ویتامین Cهستند(همچون کلمپیچ) میتواند خط دفاعی بدن را تقویت کند.

3. روغن زیتون

مطالعات انجام شده تأثیر روغن ماهی و کپسولهای روغن زیتون را در برابر آلایندههای موجود بررسی کردهاند. یافتهها نشان میدهد، روغن زیتون تأثیر بهتر و بیشتری دارد. نفس کشیدن در هوای آلوده باعث ایجاد فشار بر روی بدن میشود و میتواند باعث افزایش فشار خون شود. همین امر منجر به ایجاد سکته یا حملات قلبی خواهد شد. بعد از مصرف مکملهای حاوی روغن زیتون، افراد شرکتکننده در مطالعه، تنفس راحتتر و بهتری داشتند.

4. دانه آفتابگردان

محققان دانشگاه لندن بر این باورند که ویتامین Eمیتواند عملکرد ریهها را بهبود ببخشد و آسیب ناشی از ذرات معلق در هوا را کاهش دهد. دانه آفتابگردان یکی از موادی است که ویتامین Eبسیار بالایی دارد. شما میتوانید این مواد را به سالاد خود اضافه کنید.

5. چای سبز

تحقیقات نشان میدهد که مصرف چای سبز میتواند تسکین و آرامشی در برابر آلرژنهای موجود در هوا همچون موی گربه، گرده و برخی از مواد شیمیایی سمی ایجاد کند. دانشمندان معتقدند که آنتیاکسیدان اصلی چای سبز یعنی EGCG ممکن است هیستامین و ایمونوگلوبولینE (ترکیبات مسئول تحریک واکنش) را مسدود کند.

6. غذاهای پروبیوتیکی

فلزات سنگین همچون سرب و جیوه در هوا، آب و غذاها یافت میشود. محققان در حال حاضر به دنبال انواع خاصی از پروبیوتیکها هستند که بتواند سموم را از بدن دفع کند و جلوی جذب این مواد را در داخل بدن بگیرد. کلم ترش یکی از موادی است که حاوی پروبیوتیک است و مصرف آن میتواند مفید باشد.

7. شیر

بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف رژیم غذایی سالم و سرشار از کلسیم میتواند جلوی جذب سرب در بدن را بگیرد. بنابراین مصرف لبنیات را فراموش نکنید.

منبع: مجله سلامت

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج