*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٨٠٢٢١ ١٤:٢٤ - 1395/04/09    طلبه شهید علی اصلانی رواق شهیدان 468 ارسال به دوست نسخه چاپي


 طلبه شهید علی اصلانی رواق شهیدان 468

شهید علی اصلانی


طلبـه شهیـد علی اصلانی به سال 1335 هجـری شمسـی در روستایی از توابع شهرستان اهر دیده به جهان گشود. ...

 

 

طلبـه شهیـد علی اصلانی به سال 1335 هجـری شمسـی در روستایی از توابع شهرستان اهر دیده به جهان گشود.

او پساز اتمـام دوره ابتـدایی و جهت ادامه تحصیل به اهـر رفت. هیچ میلی به خدمت در سربازخانـه رژیم پهلوی نداشت، ولی با اصرار اطرافیان به سربازی رفت. با صدور فرمان امام خمینی قدس‌سره در سال 57 مبنی بر جدا شدن ارتشیان از بدنه نظام طاغوت، شهید اصلانی به نیروهای مردمی پیوست و بهعنوان فردی مبارز فعالیت مؤثری را علیه رژیم پهلوی انجام داد.

با افروخته شدن آتش جنگ از سوی صدامیان، شرکت در جنگ را بر خود لازم دانست. او در عملیاتهای مختلفی حضور یافت و چندبار هم زخمی شد. سرانجام در سال 1362 و در عملیات والفجر چهار در منطقه بازخاک عراق جاودانه گشت.

خاطره

یک وقتی علی از جبهه به مرخصی آمده و به اتفاق دیگر دوستان در مسجد نشسته بود. هوا سرد و همه دور یک بخاری جمع شده بودند، ناگهان ایشان برخاست و در فضای سرد بیرون مسجد قرار گرفت و گفت الآن رزمندگان در هوای سرد مشغول جنگ هستند و من نمیتوانم در هوای گرم بنشینم و باید سرمای هوا را بچشم تا جنگ را حس کنم.

فرازی از وصیتنامه شهید

کفران نعمت الهی که یکی از آنها، وقوع انقلاب اسلامی تحت رهبری امام امت، خمینی [است]، باعث خواهد شد که ظلم و تباهی حلقومتان را برای مدتی طولانی بفشارد و همه را به یوغ و سلطه طاغوتی دیگر بکشاند. این نعمت را پاس داریم و از دستاوردهای انقلاب حراست کنیم و برای صدور و تحقق اهداف انقلاب از هرگونه فداکاری و ایثار دریغ نورزیم. روحش با شهدای کربلا محشور باشد

منبع: کتاب میهمانان ملکوت/650

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی


خروج