*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٧٩٨٤٦ ١٢:١٢ - 1395/04/02    طلبه شهید علیرضا پرچمی رواق شهیدان 467 ارسال به دوست نسخه چاپي


 طلبه شهید علیرضا پرچمی رواق شهیدان 467

شهید علیرضا پرچمی


کودکی در سال 1342ش در یک خانواده مذهبی و فرهنگی در شهرستان بم به دنیا آمد که بر اساس رؤیای صادقانه پدر، نامش را علیرضا نهادند. او پس‌از گذراندن دوره دبیرستان و به جهت داشتن روحیات مذهبی، راه تحصیل علوم دینی را در پیش گرفت و وارد حوزه علمیه قائمیه (زادگاهش) شد. علیرضا از طلاب مستعد و با ذکاوت حوزه محسوب می‌شد. ...

 

 

کودکی در سال 1342ش در یک خانواده مذهبی و فرهنگی در شهرستان بم به دنیا آمد که بر اساس رؤیای صادقانه پدر، نامش را علیرضا نهادند. او پساز گذراندن دوره دبیرستان و به جهت داشتن روحیات مذهبی، راه تحصیل علوم دینی را در پیش گرفت و وارد حوزه علمیه قائمیه (زادگاهش) شد. علیرضا از طلاب مستعد و با ذکاوت حوزه محسوب میشد.

روحیات اخلاقی

نوشتهاند که شهید پرچمی فردی آرام، متین و با طمأنینه و دارای روحیات معنوی ویژهای بود، بهطوری که موجب جلب نظر دیگران میشد. به مطالعه و دعا و نیایش علاقهمند بود. اهل روزه مستحبی بود حتی هوای گرم طاقتفرسای تابستان هم مانع گرفتن روزهاش نمیشد. به دلیل احساس مسئولیتی که در قبال جنگ تحمیلی داشت، شهریه طلبگیاش را برای کمک به رزمندگان، به جبهه میفرستاد و حتی خانواده را به این امر مهم ترغیب مینمود. سرانجام همین روحیات سبب شد تا در سال 1362 او از طریق بسیج عازم جبهه شود تا در دفاع از دین و میهن به وظیفه خود عمل کرده باشد. عملیات خیبر و جزیره مجنون معراجگاه عارفانه او به عالم قدس بود که با ردای سرخ شهادت، نظارهگر تجلیات خداوند متعال گردید.

فرازی از وصیتنامه شهید:

اینک که در جبهه قدم گذاشتم و پوتین و لباس مقدس بسیجی پوشیدم، نه بهخاطر کینه و خصومت بلکه بهخاطر دفاع از اسلام و حفظ ناموس مسلمین و برای رضای خدا و شاد کردن تمام مستضعفان جهان است. از همه شما میخواهم که رهبر را تنها نگذاریید. سعی کنید اخلاق اسلامی را همیشه فراگیرید.

منبع: پایگاه اطلاعرسانی شهدای روحانی کرمان


خروج