*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٦٣٧٤ ١١:٠٣ - 1395/02/04   قالب‌های چاپی برای گچ گرفتن عضو شکسته ارسال به دوست نسخه چاپي


قالب‌های چاپی برای گچ گرفتن عضو شکسته

قالب‌های چاپی برای گچ گرفتن عضو شکسته


محققین مکزیکی موفق به ابداع شیوه‌ای منحصر به‌فرد در بی‌حرکت نگاه داشتن عضو شکسته بدن شدند که به وسیله آن دیگر نیازی به گرفتن گچ نباشد.


محققین مکزیکی موفق به ابداع شیوهای منحصر بهفرد در بیحرکت نگاه داشتن عضو شکسته بدن شدند که به وسیله آن دیگر نیازی به گرفتن گچ نباشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این شیوه برای ثابت نگه داشتن عضو شکسته با بکارگیری فناوری چاپگر سهبعدی قالبی ساخته شده است که در عضو آسیبدیده قرار میگیرد و دیگر از محدودیتهایی که توسط قالب گرفتن با گچ به سراغ بیمار میآمد، اثری نیست.

این قالب از مواد پلاستیکی مشبک تهیه شده و بر خلاف قالبهای گچی این اجازه را میدهد که عضو آسیبدیده در محل شکستگی استخوان بدون حرکت باقی بماند، ضمن اینکه جریان هوا هم بهخوبی در قالب جدید جریان دارد.

از دیگر مزایای این قالب منحصر بهفرد این است که مانند نمونههای گچی، تعریق و دیگر مواد ترشح شده از منافذ پوست را به خود جذب نمیکند که به دنبال آن میزان ابتلا به زخمهای پوستی و عفونتی کاهش پیدا میکند.

وزن این قالبهای جدید یک دهم قالبهای گچی است و میتوان به صورت موقت آن را درآورد و در هنگام نیاز به عکس رادیولوژی اختلالی را بهوجود نمیآورد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج