*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٥٦٠١ ١٢:٢٥ - 1395/01/24   مصرف کربوهیدرات‌ها خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می‌دهد ارسال به دوست نسخه چاپي


مصرف کربوهیدرات‌ها خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می‌دهد

مصرف کربوهیدرات‌ها خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می‌دهد


مطالعات قبلی، تأثیر مصرف کربوهیدرات‌ها را در افزایش اندازه دور کمر نشان دادند، اما نتیجه هشدارآمیز یک تحقیق جدید حاکی از آن است که ریه‌ها نیز از آسیب‌های احتمالی آن در امان نیستند. ...

مطالعات قبلی، تأثیر مصرف کربوهیدراتها را در افزایش اندازه دور کمر نشان دادند، اما نتیجه هشدارآمیز یک تحقیق جدید حاکی از آن است که ریهها نیز از آسیبهای احتمالی آن در امان نیستند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلیمیل، به گفته محققان، به طور خاص، خوراکیهایی با شاخص قند خون بالا مانند نان سفید، نان فانتزی، کورن فلکس و برنجک، خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش میدهند. ظاهراً افراد غیر سیگاری که 12 درصد قربانیان سرطان ریه را تشکیل میدهند، به طور خاص در معرض این خطر قرار دارند.

شاخص قند خون، شاخصی برای کیفیت کربوهیدرات در رژیم غذایی است و با چگونگی سرعت افزایش قند خون بعد از صرف غذا تعریف میشود. تئوری فعلی این است که یک رژیم غذایی با شاخص قند خون بالا، موجب افزایش بیشاز پیش سطح گلوکز و انسولین در خون میشود و به نوبه خود، سطح یک نوع هورمون به نام فاکتورهای رشد شبه انسولین (IGFs) را افزایش میدهد. پیشاز این مشخص شده است که سطوح افزایش یافته IGFs با خطر بالاتر سرطان ریه ارتباط دارند.

دکتر استفانی ملکونیان از مرکز سرطان اندرسون دانشگاه تگزاس گفت: ما متوجه شدیم، در مقایسه با افرادی که کمترین شاخص روزانه قند خون را دارند، یک خطر افزایش یافتهی 49 درصدی سرطان ریه در میان افرادی که بالاترین شاخص قند خون روزانه را دارند، وجود دارد.

این یافتهها نشان میدهد که کاهش مصرف خوراکیهایی با شاخص بالای قند خون، میتواند خطر ابتلای فرد به سرطان ریه را کاهش دهد. گندم سبوسدار یا نان جو، جو یا بلغور و جو سبوسدار، نمونههایی از خوراکیهای دارای شاخص قند خون پایین هستند.

در این مطالعه، محققان هزار و 905 بیمار را که به تازگی به سرطان ریه مبتلا شده بودند بررسی کردند و متوجه افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه در بیمارانی شدند که بیشترین میزان شاخص قند خون روزانه را داشتند. این پژوهشگران همچنین متوجه شدند که در میان افراد غیرسیگاری، خطر ابتلا به سرطان ریه در میان آنهایی که شاخص قند خون بالایی داشتند، دو برابر بود.

سرطان ریه دومین سرطان شریع در مردان و زنان در سراسر جهان است و در مقایسه با سایر انواع سرطان، بیشترین قربانی را میگیرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج