*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٧٤٨٥٧ ١٣:٣١ - 1394/12/25    سیدمحمدسعید جعفری رواق شهیدان 455 ارسال به دوست نسخه چاپي


 سیدمحمدسعید جعفری رواق شهیدان 455

شهید سیدمحمدسعید جعفری


طــلـــبـه شهیـــد سیــــدمحمـــــدسعید جعفــری، مجـــــاهدی شجـاع بود که تولدش در عید سعید مبعث و شهادتش در عید سعید غدیر اتفاق افتاد؛ فردی که شهید صیاد شیرازی، دربــــــــــاره‌اش گفتـــــه بود: «سعید برای من هم‌چون پلی بود به جهان معرفت و معنویت.» ....

 

 

 

 طـــــلــــــــــبــــــه شهیــــــــــد سیــــــــــدمحمـــــدسعید جعفــــــــــری، مجـــــاهدی شجـــــاع بود که تولدش در عید سعید مبعث و شهادتش در عید سعید غدیر اتفاق افتاد؛ فردی که شهید صیاد شیرازی، دربــــــــــارهاش گفتـــــه بود: «سعید برای من همچون پلی بود به جهان معرفت و معنویت.»

دفتر حیاتش به سال 1331 شمسی در یک خانواده متدین و اصیل و منسوب به امام حسن مجتبی علیه‌السلام در قصر شیرین گشوده شد. خانوادهاش که به سبب شغل پدر چند مدتی از شهر همیشگیشان دور بودند، به کرمانشاه برمیگردند و ایشان دوران ابتدایی را در این شهر میگذراند.

از ابتدای نوجوانی، تحصیل در دروس حوزوی را نزد روحانیت کرمانشاه آغاز کرد و سپس از محضر اساتید بزرگی همچو شهید آیةالله اشرفی اصفهانی، آیةالله محمدی عراقی، آیةالله ملاعلی معصومی و آقا سیدمحمود موسوی لاری بهرهمند شد.

آیةالله سیدمرتضی نجومی قدس‌سره در مورد شخصیت شهید جعفری چنین گفته است: «ایشان به اندازهای فعال بود که انسان واقعاً متحیر میماند که چقدر خدای تعالی فعالیت و کوشش در یک انسان به ودیعه مینهد و سرچشمه تمام اینها آن بود که ایشان گذشته از معلومات بالای دینی، ایمان واقعی به خداوند داشت.»

آیةالله عبدالخالق عبداللهی نیز در خصوص وجهه علمی شهید جعفری گفته است: کلام او کلام الهی بود کلامش بسیار مؤثر بود، به علاوه اینکه تحصیلات عالی داشت. هم حافظ قرآن بود و هم در فقه و فلسفه زحمت کشیده بود.

شهید جعفری، ایام انقلاب از افراد تأثیرگذار در استانهای کردستان، ایلام و کرمانشاه بود و در زندگی مبارزاتیاش طعم تلخ زندان و عاقبت طعم شیرین شهادت را چشید. مقام معظم رهبری حضرت آیةالله خامنهای، در ضمن سخنرانی خود در شهر کرمانشاه، از شهید جعفری بهعنوان شهیدی پیشرو و پیشتاز یاد کردند.

شهادت

حجةالاسلام جعفری، در شامگاه چهارم آبان 1359 در شب عید ولایت امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام در خط مقدم جبهه و در ارتفاعات قلاویزان بر اثر انفجار مین و شدت جراحات، به اجداد طاهرینش پیوست.

مبنع: کتاب قرارگاه شهادت

 


خروج