*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٤١٧١ ١١:٤٧ - 1394/12/11    آیة‌الله‌العظمی سیدحسین طباطبایی بروجردی قدس‌سره خورشید شهر ما 177 ارسال به دوست نسخه چاپي


 آیة‌الله‌العظمی سیدحسین طباطبایی بروجردی قدس‌سره خورشید شهر ما 177

«یک شهر، یک عالم دینی»


فرستاده‌ی پادشاه از این‌که دارد با دست پر خدمت آقا می‌رسد، احساس خوشایندی دارد. به لحظه‌ای فکر می‌کند که دارد امانتی شاه را تقدیم می‌کند و آقا با چهره‌ی گشاده می‌پذیرند و دست‌های او را به علامت تشکر می‌فشارند! ....

فرستادهی پادشاه از اینکه دارد با دست پر خدمت آقا میرسد، احساس خوشایندی دارد. به لحظهای فکر میکند که دارد امانتی شاه را تقدیم میکند و آقا با چهرهی گشاده میپذیرند و دستهای او را به علامت تشکر میفشارند!

 در همین فکرهاست که با صدای راننده به خودش میآید: «ته این کوچه باریک، خانهی آقاست. من همینجا منتظر بمانم یا همراهتان بیایم؟»

میگوید: «منتظر باش.» بعد هم کلاهش را بر سرش میگذارد و با کیف چرمیاش راه میافتد. لحظهای نمیگذرد که در پیچ کوچه ناپدید میشود.

خدمت آقا که میرسد بعد از تعارفات معمول، هدیهی پادشاه را تقدیم میکند؛ یک قطعه چک به مبلغ یک میلیون تومان برای تکمیل «مسجد اعظم قم».

آقا که شخص پادشاه را خوب میشناسند و میدانند پشت سر این کمک، چندین توقع نابجا و تقاضای ناپسند وجود دارد، آنرا نمیپذیرند و میفرمایند: «نیازی به این پول نیست؛ این مسجد را مردم خودشان دارند میسازند.»

 اشاره ایشان به مردان و زنانی است که با مبالغ کم و زیاد و گاه حتی به اندازهی خریدن یک آجر در ساختن مسجد سهیم شدهاند.

فرستادهی پادشاه ناباورانه اصرار میکند؛ اما نتیجهای نمیگیرد. آخر سر هم نومیدانه به تهران و دربار برمیگردد.3

................................................................................

1. مرجع عالیقدر شیعه، آیةاللهالعظمی سیدحسین طباطبایی بروجردی قدس‌سره

2. بروجرد

3. منبع: پنجرهای رو به دوست

بیژن شهرامی

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج