*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٣٧٩٦ ١٧:٤٣ - 1394/12/03   آیةالله حاج شیخ روح الله کمالوند قدس‌سره خورشید شهر ما 176 ارسال به دوست نسخه چاپي


آیةالله حاج شیخ روح الله کمالوند قدس‌سره خورشید شهر ما 176

«یک شهر، یک عالم دینی»


ترور ناموفق پادشاه در زمستان گذشته، بهانه‌ی خوبی برای سرکوب مخالفان به دست حکومت داده است. روزهای اول سراغ کسانی رفته‌اند که دستگیر کردن‌شان کمتر مردم را عصبانی می‌کند؛ اما حالا بعد از گذشت چند ماه، به فکر برخورد با رهبران بزرگی مثل آیة‌الله کاشانی افتاده‌اند.


ترور ناموفق پادشاه در زمستان3 گذشته، بهانهی خوبی برای سرکوب مخالفان به دست حکومت داده است. روزهای اول سراغ کسانی رفتهاند که دستگیر کردنشان کمتر مردم را عصبانی میکند؛ اما حالا بعد از گذشت چند ماه، به فکر برخورد با رهبران بزرگی مثل آیةالله کاشانی افتادهاند.

در اولین قدم، نمایندهی مبارز مردم تهران، به اتهام دروغین دست داشتن در ترور پادشاه دستگیر و روانه خرمآباد میشود.

محل زندانی شدن او، قلعهی تاریخی فلک الافلاک است که یادگار دوره هخامنشی است و به جای آنکه محل دید و بازدید گردشگران باشد، به دژی ترسناک برای اذیت و آزار مبارزان تبدیل شده است.

خبر انتقال آیةالله خیلی زود به اطلاع همه میرسد. خیلیها تصمیم میگیرند به دیدنش بروند؛ اما یا این پا و آن پا میکنند یا برایشان جور نمیشود.

در این میان، اولین کسی که اذیت و آزار این کار خطرناک را به جان میخرد، عالم بزرگ و مبارز شهر است که پیش از این هم شجاعت مثال زدنیاش را با رفتن به دربار، رساندن پیام علما به شخص پادشاه و حاضرجوابی در برابر او، نشان داده است.

...............................................

1 . آیةالله حاج شیخ روح الله کمالوند قدس‌سره

2 . خرمآباد

3 . 1327 شمسی

بیژن شهرامی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج