*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون شماره خبر: ٣٧٢٥٤٦ ١٠:١٤ - 1394/11/13   گنجایش مغز انسان به اندازه تمام بستر اینترنت ارسال به دوست نسخه چاپي


گنجایش مغز انسان به اندازه تمام بستر اینترنت

گنجایش مغز انسان به اندازه تمام بستر اینترنت است


دانشمندان یک مؤسسه تحقیقاتی در آمریکا با بکارگیری روش‌های نوین به محاسبه قدرت مغز انسان پرداختند و متوجه قدرت خارق‌العاده آن شدند. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

دانشمندان یک مؤسسه تحقیقاتی در آمریکا با بکارگیری روشهای نوین به محاسبه قدرت مغز انسان پرداختند و متوجه قدرت خارقالعاده آن شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان مؤسسه تحقیقاتی Salk آمریکا در بررسیهای جدید خود از مغز انسان، متوجه شدند که ظرفیت آن، ۱۰ برابر بیشتر از آن چیزی است که پیشاز این تصور میشد، یعنی به اندازهی کل اینترنت، در مغز انسان اطلاعات ذخیره میشود.

در همین حال، مغز انسان به اندازهی ۲۰ وات برق، انرژی مصرف میکند؛ که این مقدار، برای روشن کردن یک لامپ بسیار کمنور استفاده میشود.

محققین مرکز Salk با بکارگیری الگوی الگوریتم، به بررسی نورونهای هیپوکامپ در مغز پرداختند و متوجه شدند که مغز انسان، با انرژی کم اما قدرت محاسبه بالا، عمل میکند.

عملکرد الکتریکی و شیمیایی در مغز از طریق سیناپسها (محل تماس دو عصب) به جریان در میآید؛ از اینرو دانشمندان این مرکز به بازساخت این فرآیند پرداختند و متوجه شدند که قسمتهای مغز چگونه به یکدیگر متصل بوده و سیناپسها چه اندازهای هستند.

بر همین اساس، محققین مرکز Salk آمریکا با قرار دادن اندازه جدید سیناپسها در الگوریتم جدید، متوجه شدند که ظرفیت گنجایش ذخیره اطلاعات در مغز، ۱۰ برابر آنچه که قبلاً تصور میشد، است.


خروج