*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٢١٦٨ ١٣:٢٧ - 1394/11/06   آیةالله حاج شیخ علی‌اکبر نهاوندی قدس‌سره خورشید شهر ما  ارسال به دوست نسخه چاپي


آیةالله حاج شیخ علی‌اکبر نهاوندی قدس‌سره خورشید شهر ما

«یک شهر، یک عالم دینی»


پچ‌پچ حاضران فضا را پر می‌کند. ظاهراً عده‌ای قصد حمله به مراسم مذهبی آن‌ها را دارند و عالم پیر در فکر اندیشیدن چاره‌ای است، اما از دست او چه کاری برمی‌آید؟ ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 

کوچه یهودیها امشب رهگذر بیشتری دارد، علتش هم این است که کلیمیهای شهر، امشب دست زن و بچههای خود را گرفتهاند تا شب عیدشان را در عبادتگاه کوچکشان که در این کوچه قرار دارد بگذرانند.

ساعتی از غروب آفتاب که میگذرد، کسی سراسیمه وارد عبادتگاه میشود و مطلبی را درگوشی به اطلاع عالم دینی کلیمیان میرساند و میرود. او هم با رنگی پریده عصایش را طلب میکند تا جایی برود.

پچپچ حاضران فضا را پر میکند. ظاهراً عدهای قصد حمله به مراسم مذهبی آنها را دارند و عالم پیر در فکر اندیشیدن چارهای است، اما از دست او چه کاری برمیآید؟

نفسها در سینه حبس میشود، عدهای درصدد برگشتن به خانه برمیآیند و عدهای ترجیح میدهند تا آمدن خبری تازه صبر کنند.

چیزی نمیگذرد که عالم پیر برمیگردد، آرام و خوشحال و خاطرجمع؛ همراه او کسی است که هیچکس فکرش را هم نمیکند، حاج شیخ علیاکبر، مجتهد بزرگ شهر.

 آقا که با آن ریش سفید و قیافه دوستداشتنی از پلههای عبادتگاه پایین میآید، ابتدا میایستد و به تکتک حاضران اظهار لطف میکند، بعد هم میرود تا جایی بنشیند و نفسی تازه کند.

با آمدن او مهاجمان پا پس میکشند و حاضران با خیال راحت سرجایشان مینشینند تا شنوندهی ذکر خیر پیامبرشان از زبان مهمان متفاوتشان باشند.

بیژن شهرامی

..........................................................

1 . آیةالله حاج شیخ علیاکبر نهاوندی قدس‌سره

2. نهاوند

3. یادنامه کنگره بزرگداشت آیةالله نهاوندی قدس‌سره


خروج