*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٧١٤٨٨ ١٦:٤٧ - 1394/10/21    ساخت هوش مصنوعی ارسال به دوست نسخه چاپي


 ساخت هوش مصنوعی

ابداع ماشینی که مانند انسان یاد می‌گیرد


گروهی از دانشمندان در گامی به سوی ساخت هوش مصنوعی، دستگاهی اختراع کرده‌اند که از شیوه یادگیری اطلاعات جدید توسط مغز انسان تقلید می‌کند. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

گروهی از دانشمندان در گامی به سوی ساخت هوش مصنوعی، دستگاهی اختراع کردهاند که از شیوه یادگیری اطلاعات جدید توسط مغز انسان تقلید میکند.

به گزارش ایسنا، این سیستم که جزئیات آن در مجله ساینس منتشر شده، یک مدل رایانهای است که توانایی منحصربهفرد انسانها برای یادگیری مفاهیم جدید از یک مثال را تقلید میکند.

اگرچه این مدل تنها میتواند حروف دستنوشته الفبا را یاد بگیرد، اما رویکرد پشت آن میتواند گسترش پیدا کرده و کاربردهایی برای سایر سیستمهای مبتنی بر نماد مانند حرکات بدن و کلمات زبان گفتاری و اشاره داشته باشد.

جاشوا تننبائوم، استاد مؤسسه فناوری ماساچوست اظهار کرد که قصد داشته دستگاهی با قابلیت تقلید از قابلیت ذهنی یک کودک را بسازد.

وی گفت: کودکان پیش از این که به مهدکودک بروند، یاد میگیرند که مفاهیم ساده را از روی یک مثال درک کنند و حتی مثالهایی را که تاکنون ندیدهاند نیز تصور کنند. ما هنوز خیلی با ساخت ماشینی با هوش یک کودک فاصله داریم، اما این اولینبار است که توانستهایم دستگاهی با قابلیت یادگیری و استفاده از گروه بزرگی از مفاهیم واقعی به شکلی بسیار مشابه انسان استفاده کنیم. این سیستم "آموزش برنامه بیزین" (BPL) نام دارد که در آن، مفاهیم به شکل برنامههای رایانهای ساده ارائه میشوند.

 


خروج