*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٧١٢١١ ١٠:٥٤ - 1394/10/16    طلبه شهید عباسعلی رضایی رواق شهیدان 445 ارسال به دوست نسخه چاپي


 طلبه شهید عباسعلی رضایی رواق شهیدان 445

شهید عباسعلی رضایی


یکی از انسان‌هایی که دفاع از ارزش‌ها و انقــلاب بـه‌عنــوان مهم‌تــرین دغــدغه زندگی‌اش به حساب می‌آمد، طلبه شهید عباسعلـی رضــایی بود که سال 1342 در روستــای «سفتوک» از توابع قائن دیده به عالم خاکی گشود. ....

 

 

 

یکی از انسانهایی که دفاع از ارزشها و انقــلاب بـهعنــوان مهمتــرین دغــدغه زندگیاش به حساب میآمد، طلبه شهید عباسعلـی رضــایی بود که سال 1342 در روستــای «سفتوک» از توابع قائن دیده به عالم خاکی گشود.

دوران کودکیاش را در مکتبخانههای قدیم به آموزش قرآن و خواندن و نوشتن گذراند و پس از آن در مدرسه «جعفریه» شهر قائن مشغول آموزش علوم دینی شد. سپس به کاشمر رفت و در مدرسه حاج سلطان به ادامه تحصیل پرداخت.

او از سال 56 در مسیر حرکات سیاسی ضدرژیم پهلوی قرار گرفت و در همین زمینه به علت پخش تصاویر امام خمینی قدس‌سره، توسط ساواک دستگیر و زندانی شد. شهید رضایی، پس از آزادی از زندان، به مشهد مقدس هجرت کرد و در مدارس آن دیار قدسی به ادامه تحصیل مشغول شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عضو بسیج شد و به آموزش نظامی روی آورد. پس از آشنایی با اسلحه، تا آغاز جنگ تحمیلی شبها به پاسداری از حریم انقلاب در شهرها میپرداخت.

وقتی جنگ شروع شد، کارهایش را رها کرد و جزو اولین گروه اعزامی به سوی جبهه آبادان بود. این طلبه مبارز و مجاهد فی سبیلالله، مجموعاً پنج دفعه در آن سرزمین ایثار و جهاد حاضر شد و به دفاع از کیان دین و میهن پرداخت. عاقبت در پنجمین و آخرین حضورش در عملیات بیتالمقدس در اردیبهشت 61 از این سرای فانی رخت بربست و به مقام شهادت رسید.

منبع: شهدای روحانیت/2/160

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی

 


خروج