*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٧٠٣٩٦ ١٢:٠١ - 1394/10/02    حجةالاسلام هاشم بدیری رواق شهیدان 443 ارسال به دوست نسخه چاپي


 حجةالاسلام هاشم بدیری رواق شهیدان 443

شهید هاشم بدیری


شهید هاشم بدیری سال 1341ش در روستای صلوات از توابــــع مشکیــــن‌شهر به دنیـــــا آمــــد. پس از آمـــــوزش رایـــــــج کـــلاسیک، در سال 59 وارد حوزه علمیه ملاابراهیم اردبیل شد و به مدت 4 سال در آن مدرسه به تحصیل پرداخت. ...

 

شهید هاشم بدیری سال 1341ش در روستای صلوات از توابــــع مشکیــــنشهر به دنیـــــا آمــــد. پس از آمـــــوزش رایـــــــج کـــلاسیک، در سال 59 وارد حوزه علمیه ملاابراهیم اردبیل شد و به مدت 4 سال در آن مدرسه به تحصیل پرداخت.

این طلبه جوان که در سال 62 مفتخر به پوشیدن لباس روحانیت شده بود، به تبعیت از فرمان امام خمینی به مناطق جنگی میرفت و در نبرد با دشمن شرکت میکرد.

در بحبوحه عملیات خیبر در اسفند 1362 به شهادت رسید و پیکرش بهخاطر آتش سنگین دشمن در جزیره مجنون جا ماند و جزء مفقودین گردید.

مادر شهید، ایام مفقودیت فرزندش را چنین توصیف میکند: «هر ماشینی به روستا میآمد تا جایی که میایستاد، چشم از او برنمیداشتم. سال 1367 پدرش قبری درست کرد و عکس در آن گذاشتیم و چندین سال نالههایم را در مزار خالی ریختم. و گاهی هم پشت بام خانه مینشستم و چشم به جاده میدوختم و در فراق هاشم زیر لب زمزمه میکردم.

پدر شهید میگوید: بالاخر هفتم بهمن 1375 از بنیاد شهید مشکینشهر زنگ زدند. آن روز کولاک بود و چشم، چشم را نمیدید. از سپاه جنازه را با آمبولانس به روستا آوردیم و مراسم تشییع پیکر آن شهید انجام شد.

فرازی از وصیتنامه شهید

ای ملت ایران! از فرمایشات امام اطاعت کنید و در مقابل باطل ایستادگی کنید و راه شهیدان را ادامه دهید و بدانید پیروزی از آن شماست.

منبع: علمداران عشق - شهدای اردبیل ص366

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی

 


خروج