*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٩٦١٩ ١٢:٥٥ - 1394/09/17   رواق شهیدان 441 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 441

شهید محمدعلی قلیزاده


طلبه شهید، محمدعلی قلیزاده سال 1346ش در شهر گرمی اردبیل به دنیا آمد و در سال 1364ش به شهادت رسید.

 

 

طلبه شهید، محمدعلی قلیزاده سال 1346ش در شهر گرمی اردبیل به دنیا آمد و در سال 1364ش به شهادت رسید.

محمدعلی، پس از اتمام مرحله راهنمایی، در سال 1361 وارد حوزه علمیه ملاابراهیم اردبیل شد و خود را به زیور علم و عمل مزین نمود. اگر چه مدت تحصیلاتش اندک بود لکن ورود به عرصه جهاد و ایثارگری و بارها تردد در مناطق نورانی جبههها از او انسانی بزرگ ساخته بود که سرانجامش به شهادت منتهی شد.

نقل شده است که محمدعلی فردی نوعدوست و مهربان بود. پدرش در این زمینه میگوید: 2 سال قبل از شهادتش به مشهد رفته بودیم. پس از زیارت ما از حرم برمیگشتیم که محمدعلی به بیمارستانی در همان نزدیکی رفت. وقتی برگشت، به او گفتم: ما که اینجا فامیلی نداریم. گفت: عیادت بیمار ثواب دارد و لازم نیست که بیمار آشنای ما باشد.

و همچنین پدرش نقل کرد: شنیدهام قبل از عملیات والفجر8 به آرایشگاه و حمام رفته و لباس تمیزی پوشیده بود. یکی از دوستان به او گفته بود که این کارها برای چیه؟ محمدعلی فقط کلمه شهادت را بر زبان آورد.

او درست گفته و یافته بود، اندکی بعد در همان عملیات یعنی اول بهمن سال 64 با اصابت تیر در قایق به مقام شهادت نایل آمد.

منبع: علمداران عشق، طلاب استان اردبیل/453

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی

 


خروج