*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٨٣٢٩ ١٦:٥٤ - 1394/08/20   رواق شهیدان رواق شهیدان 438 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان رواق شهیدان 438

شهید ایوب براری چناری


وقتی شهید شد شانزده سال داشت و از سیزده سالگی تا زمان عروجش، هشت بار به جبهه رفت. خواهر شهید می‌گوید: برادر شهیدم درباره حجاب و خواندن نماز و اخلاق خوب داشتن سفارش می‌کرد. با آن‌که بارها به جبهه رفت ولی از کارهایش برای ما تعریف نمی‌کرد و می‌گفت: برای مردم و دیگران به جبهه نرفتم که برای کسی تعریف کنم. ....

 

  وقتی شهید شد شانزده سال داشت و از سیزده سالگی تا زمان عروجش، هشت بار به جبهه رفت. خواهر شهید میگوید: برادر شهیدم درباره حجاب و خواندن نماز و اخلاق خوب داشتن سفارش میکرد. با آنکه بارها به جبهه رفت ولی از کارهایش برای ما تعریف نمیکرد و میگفت: برای مردم و دیگران به جبهه نرفتم که برای کسی تعریف کنم.

حجةالاسلام ایوب براری چناری سال 1350 در روستای چناربن از توابع بابل دیده به جهان گشود.

مادرش میگوید: از همان کودکی به مسایل مذهبی بسیار علاقه داشت. موقع نماز خواندن کنار ما رو به قبله میایستاد و کمکم خواندن نماز را یاد گرفت. و از همان زمان، یک قرآن کوچک داشت و آنرا میخواند.

ایوب، در دوره ابتدایی و راهنمایی از شاگردان با استعداد محسوب میشد و معلمهایش در این دوران از او بسیار تعریف میکردند. او پس از اتمام دوره راهنمایی، به مدرسه علمیه جعفریه رستمکلا رفت و چند سالی از محضر اساتید بهخصوص عالم ربانی آیةالله شیخ ابوالحسن ایازی استفاده علمی و اخلاقی کرد. شهید براری از طلاب درسخوان بود و اساتید از او تعریف و تمجید میکردند.

اخلاقیات شهید

این شهید عزیز در کنار تحصیل، در خودسازی نیز اهل سعی و تلاش بود. پدرش میگوید: به والدین خیلی احترام میگذاشت و فرزندی مطیع بود. مراقب بود وقتش را بیهوده هدر ندهد. به چهارده معصوم علیهم‌السلام خیلی علاقه داشت و در سوگ و عزاداری آنان مداحی هم میکرد.

جبهه و جنگ

سیزده سال بیشتر نداشت که قدم در جبهههای دفاع مقدس گذاشت و او در طی هشت بار حضورش در آن مناطق بارها مجروح شد و پس از کسب بهبودی مجدداً به جبهه برگشت؛ تا اینکه سرانجام در تیرماه سال 66ش در منطقه ماووت عراق بر اثر انفجار مین به آرزوی خود نایل آمد و پیکر پاکش پس از تشییع با شکوه در گلزار شهدای چناربن به خاک سپرده شد.

گزیدهای از وصیتنامه شهید:

ای امت حزبالله! آیا وقت آن نرسیده است که انسان با یک تغییر ناگهانی خود را از منجلاب فساد و بدبختیها نجات دهد و حقیقت انسانی خود را باز یابد؟

شما هرجا هستید باید از انقلاب اسلامی دفاع کنید، تا فردای قیامت پیش حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها آبرو داشته باشید.

منبع: ستاد کنگره شهدای روحانی

تنظیم: علیاکبر بخشی

 


خروج