*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٧٢٦٦ ١٢:٤٠ - 1394/07/29    طلبه شهید سیدمجتبی موسوی رواق شهیدان شماره 435 ارسال به دوست نسخه چاپي


 طلبه شهید سیدمجتبی موسوی رواق شهیدان شماره 435

شهید سیدمجتبی موسوی


طلبـــه شهیــــد سیــدمجتبی موســــوی تاکامی در سال 1332ش در روستایی از توابع شهرستــــان ســــاری چشم به جهان گشود. دوران کودکی را در خانواده‌ای مذهبی و متدین گذرانید و در دوران نوجوانی به همراه خانواده توفیق زیارت حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام نصیب او شد. هشت ساله بود که گرد یتیمی بر چهره‌اش نشست. مادرش سرپرستی او را عهده‌دار شد و برای تأمین معیشت به کشاورزی می‌پرداخت. ...

 

 

 

   طلبـــه شهیــــد سیــدمجتبی موســــوی تاکامی در سال 1332ش در روستایی از توابع شهرستــــان ســــاری چشم به جهان گشود. دوران کودکی را در خانوادهای مذهبی و متدین گذرانید و در دوران نوجوانی به همراه خانواده توفیق زیارت حضرت اباعبداللهالحسین علیه‌السلام نصیب او شد. هشت ساله بود که گرد یتیمی بر چهرهاش نشست. مادرش سرپرستی او را عهدهدار شد و برای تأمین معیشت به کشاورزی میپرداخت.

سیــدمجتبی پس از پایان دوران ابتدایی به حوزه علمیه ساری رفت و پساز سهسال تحصیل در آنجــــا، روانــــه حوزه مرکزی قم گردید و مفتخر به پوشیدن لباس مقدس روحانیت شد.

او در مجلس درس بزرگانی چون حضرات آیات حسنزاده و جوادی آملی شرکت کرد. این طلبه ساعی دارای صداقت و شفقت بود و به صلهرحم اهمیت زیادی میداد. دستگیری از محرومان و کمک به دیگران از شاخصههای برجسته زندگیاش بود.

در بعد سیاسی شهید موسوی فعالیت بسیاری علیه رژیم منحوس پهلوی داشت. او نوارهای سخنرانی امام را بین انقلابیون پخش میکرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و جنبوجوش خطرناک منافقین در جنگلهای مازندران، این طلبه مبارز برای خنثی کردن فعالیتهای منافقین در عملیاتهای جنگل شرکت جست.

شهید موسوی سال 1361 به عضویت سپاه پاسداران درآمد و با سخنرانیهایش در جهت تقویت اهداف نظام اسلامی کوشش بسیار کرد.

این طلبه مبارز سال 62 از طریق سپاه، داوطلبانه به جبهه رفت، ابتدا بهعنوان فرمانده گروهان و سپس معاون گردان در عملیات والفجر4 در مریوان شرکت کرد. در مرحله اول عملیات از ناحیه پا مجروح شد، اما با همان جراحت در منطقه ماند و به دفاع از میهن ادامه داد.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی سرانجام بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر در آبان 1362، آسمانی شد و به مقام شهادت نایل آمد. پیکر پاکش پس از تشییع باشکوه مردم ساری، در زادگاهش به خاک سپرده شد.

«نثار روح مطهرش صلوات»

                        منبع: سایت جلوههای ایثار

                        تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

 

 


خروج