*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٧٠٠٥ ١٢:٤٥ - 1394/07/22   رواق شهیدان 434 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان 434

شهید قادر راشدی


طلبه شهید قادر راشدی سال 1342 در شهر اهواز به دنیا آمد. او فردی درس‌خوان بود و علاقه وافری به مطالعه و کسب علم داشت. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد به اتفاق گروهی از هم‌فکرانش به فعالیت فرهنگی می‌پرداخت. شهید راشدی ضمن فعالیت‌های اجتماعی‌اش، موفق به اخذ دیپلم گردید و در تابستان سال 60 وارد مدرسه علمیه آیةالله‌ جزایری ‌شد. از فعالیت‌های فرهنگی این شهید عزیز، مبارزه سرسختانه و عقیدتی با منافقین و کمونیست‌های منطقه بود. او پیوسته به فکر جوانان بود که مبادا به دام این گروهک‌ها بیفتند و برای کمک به جوانان، اقدام به تأسیس کانون فرهنگی در منطقه کرد. ...

 

     طلبه شهید قادر راشدی سال 1342 در شهر اهواز به دنیا آمد. او فردی درسخوان بود و علاقه وافری به مطالعه و کسب علم داشت. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد به اتفاق گروهی از همفکرانش به فعالیت فرهنگی میپرداخت. شهید راشدی ضمن فعالیتهای اجتماعیاش، موفق به اخذ دیپلم گردید و در تابستان سال 60 وارد مدرسه علمیه آیةالله جزایری شد. از فعالیتهای فرهنگی این شهید عزیز، مبارزه سرسختانه و عقیدتی با منافقین و کمونیستهای منطقه بود. او پیوسته به فکر جوانان بود که مبادا به دام این گروهکها بیفتند و برای کمک به جوانان، اقدام به تأسیس کانون فرهنگی در منطقه کرد.

از دیگر کارهای فرهنگی این طلبه پرتلاش، جذب نوجوانان به مسجد و اعطا کتابهای علمی و فکری به آنان بوده است.

شهید راشدی، فردی متواضع و در عین حال در برخورد با منحرفین بسیار قاطع و مصمم بود. او از اسراف، پرهیز میکرد و لباسش ساده و تمیز بود. او بیجهت سخن نمیگفت و بیشتر از آنکه سخن بگوید، عمل میکرد.

علاقه شدیدی به امام خمینی، داشت و زمانیکه نوارهای سخنرانی حضرت امام را گوش میکرد، بسیار تحت تأثیر سخنان امام قرار میگرفت. شهید قادری پس از آنکه ملبس به لباس روحانیت گردید، بهعنوان امام جماعت ایفا نقش میکرد.

با شروع جنگ تحمیلی و به خصوص پس از شهادت دوستش بهرام فروزانفر، این طلبه مبارز رسماً به عضویت سپاه درآمد و پساز 6 ماه حضور در بخش عقیدتی سپاه، با لباس روحانیت عازم جبهههای نبرد شد. یکی از دوستان شهیدش مینویسد: روزی که عازم جبهه میشد، به مسجد آمد، سیمای قادر با سیمای همیشگیاش تفاوت زیادی کرده بود. اصلاً انگار میدانست که این آخرین نمازش است و آخرین خواستهاش این بود که برایش دعا کنیم.

عاقبت در آبانماه سال 1360 در عملیات طریقالقدس که به آزادسازی شهر بستان انجامید، این طلبه بزرگوار نیز به ضیافت دوستان شهیدش پیوست.

فرازی از وصیتنامه شهید

ای امام بینوایان! با هر قطره خونمان بر صحرای کربلای خوزستان، تنها نقش اللهاکبر و خمینی رهبر را مینگاریم. خون ما ریخته میشود و بر آسمانها نقش میبندد که خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

روحش با شهدای کربلا محشور باد

منبع: جلوههای ایثار

 


خروج