*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


معرفی کتاب, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٦١٤٥ ٠٧:٤٣ - 1394/07/05   خشمت را قورت بده معرفی کتاب  ارسال به دوست نسخه چاپي


خشمت را قورت بده معرفی کتاب

خشمت را قورت بده


شخصی خدمت رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم رسید و درخواست نمود: «ای رسول خدا، مرا چیزی بیاموز!» حضرت فرمودند: «برو و خشمگین نشو!» آن مرد به همین توصیه پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم بسنده کرد و نزد قوم خویش رفت؛ زمانی که رسید، میان قوم او و گروهی دیگر جنگی رخ داده بود. او سلاح برداشت و به جمع قوم خود پیوست. ناگهان به یاد سخن پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم افتاد و سلاح خود را کنار نهاد. آن‌گاه میان گروه دشمن آمد و گفت: «من متعهد می‌شوم هر خسارتی به شما رسیده است، جبران کنم». هنگامی‌که آنان چنین مردانگی‌ای از او دیدند، گفتند: ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

شخصی خدمت رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم رسید و درخواست نمود: «ای رسول خدا، مرا چیزی بیاموز!» حضرت فرمودند: «برو و خشمگین نشو!» آن مرد به همین توصیه پیامبر  صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم بسنده کرد و نزد قوم خویش رفت؛ زمانی که رسید، میان قوم او و گروهی دیگر جنگی رخ داده بود. او سلاح برداشت و به جمع قوم خود پیوست. ناگهان به یاد سخن پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم افتاد و سلاح خود را کنار نهاد. آنگاه میان گروه دشمن آمد و گفت: «من متعهد میشوم هر خسارتی به شما رسیده است، جبران کنم». هنگامیکه آنان چنین مردانگیای از او دیدند، گفتند: «ما به این جوانمردی سزاوارتریم» و خشمشان از میان رفت.

خشم در کنار ترس، غم، و عشق، چهار هیجان اصلی هستند و احساسهای دیگر؛ نمودی از این چهار احساس هستند. برای مثال نفرت از خشم است و ناراحتی از غم و شادی از عشق و اضطراب از ترس. با توجه به این مطلب، میتوان خشم را یک مکانیزم طبیعی و اصیل در بدن دانست؛ اما به راستی جای این سؤال باقی است که آیا خشم خوب است یا بد؟ با خشم خود و دیگران چگونه باید برخورد کرد؟ خشم مانند گلوله برفی است؛ اگر به موقع جلوی آن گرفته شود، میتوان به راحتی از آسیب آن در امان ماند و اگر جلویش گرفته نشود، به سرعت تبدیل به یک بهمن میشود. البته هر خشمی بد نیست؛ خشم ریشهدار در تعقل و بجا، از جمله خشمهایی است که میتوان آن را خشم خوب دانست.

کتاب «خشمت را قورت بده!» اثر آقای «مجید جعفری هَرُفته» میباشد که انتشارات موسسه امام خمینی قدس‌سره  آنرا منتشر کرده است. مطالعه این اثر به خوانندگان محترم کمک میکند با خشم سالم و ناسالم آشنا شوند. نیز درباره انواع خشم ناسالم از قبیل خشم پوشیده، خشم انفجاری، خشم مزمن و صورتهای مختلف هر کدام از آنها، اطلاعات مفیدی در اختیار قرار میدهد. در ادامه مباحثی از جمله این موارد مطرح میشود: علل خشم، آثار و پیامدهای خشم در جسم، فکر و رفتار، راهکارهای مدیریت خشم از منظر روانشناسی و اسلام، راهکارهای پیشگیرانه.

علاقهمندان برای تهیه این کتاب میتوانند با تلفن: 32900882 -025 تماس حاصل نمایند.


خروج