*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٥١٧٦ ١٣:٠٩ - 1394/06/11   رواق شهیدان شماره 428 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 428

شهید مرتضی وحیدپور حسینی


شهید مرتضی وحیدپور به سال 1343ش در شهرستان همدان دیده به دنیای خاکی گشود. او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی به‌عنوان دانش‌آموزی ممتاز و با کسب بالاترین معدل وارد دبیرستان ابن‌سینا شد. او همزمان با دبیرستان، درس‌های حوزوی را نیز آغاز کرد.

 

پس از اخذ دیپلم در امتحان کنکور شرکت کرد و در رشته پزشکی قبول شد. پدر گرامیاش میگفت: نزدیکیهای ظهر بود که مرتضی خبر قبولیاش را به ما داد، و گفت: ولی من میخواهم به جبهه بروم. گفتم: تا بهحال که به جبهه رفتهای مانع نشدم، ولی فکر نمیکنی با ادامه درس، خدمت بیشتری به جامعه بکنی؟ باز اختیار با توست. گفت: من اینبار هم میروم و اگر عمری بود انشاءالله به درس میپردازم.

شهید مرتضی وحیدپور به سال 1343ش در شهرستان همدان دیده به دنیای خاکی گشود. او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی بهعنوان دانشآموزی ممتاز و با کسب بالاترین معدل وارد دبیرستان ابنسینا شد. او همزمان با دبیرستان، درسهای حوزوی را نیز آغاز کرد.

با شعلهور شدن آتش جنگ تحمیلی، مرتضی چند دفعه به سرزمین جهاد و ایثار عازم شد و رشادتهایی را از خود بهجا نهاد.

مادرش میگفت: او همیشه برادران و خواهرانش را به صبر و استقامت توصیه میکرد و بارها گفته بود که من ماندنی نیستم و مزه شهادت را مضمضه میکنم.

شهید وحیدپور، در یک عملیات چریکی مفقودالاثر شد که پس از گذشت مدتی جنازه مطهرش را برای خانوادهاش آوردند. مادر گرامیاش میگوید: پس از شهادتش به مشهد رفتیم... در مشهد او دوبار به خوابم آمد. یکبار آمد کفشهای مرا به کفشداری تحویل داد، من زیارت میکردم و او هم در قسمت مردان زیارت میکرد. پس از زیارت دوباره نزد من آمد و گفت: «مادر! خوب شد تو را دیدم، من اینجا آمدم که به امام رضا علیه‌السلام قسمت دهم که دیگر ناراحت نباشی. مادر! خوشحال باش و افتخار کن...»

منبع: عارفان بیدار، ص39

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی

 


خروج