*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٥١٠٢ ١٣:٠٢ - 1394/06/10   این خانه و آن خانه ارسال به دوست نسخه چاپي


این خانه و آن خانه

این خانه و آن خانه


این خانه و آن خانه همسایه‌ها‌ی دیوار به دیوار هم بودند‌. این خانه همیشه از پنجره‌هایش صدای شادی و خنده بیرون می‌آمد. آن خانه همیشه از پنجره‌هایش صدای داد و فریاد بیرون می‌آمد. آدم‌های این خانه همیشه با لبخند به کوچه می‌آمدند. آدم‌های آن خانه همیشه با اخم به کوچه می‌آمدند!

این خانه و آن خانه همسایههای دیوار به دیوار هم بودند.

این خانه همیشه از پنجرههایش صدای شادی و خنده بیرون میآمد. آن خانه همیشه از پنجرههایش صدای داد و فریاد بیرون میآمد. آدمهای این خانه همیشه با لبخند به کوچه میآمدند. آدمهای آن خانه همیشه با اخم به کوچه میآمدند!

یک روز آدمهای آن خانه با خودشان گفتند: برویم ببینیم چرا همسایهمان اینقدر خوشحال است. آنها رفتند در خانهی همسایه این طرفی را زدند. در که باز شد، آنطرفیها دیدند حیاط خانه پر از گل و درخت است. با خودشان گفتند: چون خانه اینطرفیها گل و درخت دارد، اینقدر خوشحال هستند. آنها رفتند در حیاطشان درخت و گل کاشتند؛ اماخوشحال نشدند! این یکی به آن یکی میگفت درخت و گلها را آب بده؛ و آن یکی به یکی دیگر میگفت! روز بعد دوباره رفتند در خانه اینطرفیها. دیدند اینطرفیها دارند در حیاط باهم آش میپزند. آنها با خودشان گفتند: اگر ما هم مثل اینطرفیها در حیاط آش بپزیم خوشحال میشویم! یک دیگ بزرگ آوردند گذاشتند وسط حیاط؛ اما خوشحال نشدند! همه به هم میگفتند اینرا ببر، آنرا ببر؛ و کسی از جایش تکان نمیخورد! آنطرفیها دوباره ناراحت و اخمو شدند.

یکروز اینطرفیها، آنطرفیها را برای شام به خانهشان دعوت کردند. آنطرفیها لباسهای مهمانیشان را پوشیدند و به خانهی آنها رفتند. خانهی اینطرفیها خیلی شاد بود. هفت نفری به آنطرفیها خوشآمد گفتند. سفره را هفت نفری باهم پهن کردند. هفت نفری باهم سر سفره نشستند و با اشتها غذا خوردند. بعد هم هفتنفری کمک کردند تا سفره جمع شود. آنطرفیها وقتی به خانه‌‌شان برگشتند یاد گرفته بودند که چهطوری شادی و خنده را به خانه راه بدهند. از آن بهبعد، از هر دو خانه صدای شادی میآمد.

منیره هاشمی


خروج