*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٤٦٦٥ ١١:٣٦ - 1394/05/28   حجةالاسلام تورج جلال‌وند رواق شهیدان شماره ۴۲۶ ارسال به دوست نسخه چاپي


حجةالاسلام تورج جلال‌وند رواق شهیدان شماره ۴۲۶

شهید تورج جلال‌وند


چه خوش در وصیت‌نامه‌اش نگاشته: «خدایا! اگر جان من آن ارزش را دارد که برای اسلام فدا شود و اسلام پیش برود، صدها بار جان بده که مبارزه کنیم و شهید بشویم.»

 

 

چه خوش در وصیتنامهاش نگاشته: «خدایا! اگر جان من آن ارزش را دارد که برای اسلام فدا شود و اسلام پیش برود، صدها بار جان بده که مبارزه کنیم و شهید بشویم.»

از شهدای گرانقدر نهاوند، حجةالاسلام تورج جلالوند است که در دیماه 1339 دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن تحصیلات راهنمایی، راه بزرگان دین را برگزید و برای فراگیری دروس دینی، وارد حوزه علمیه شد. این طلبه معزز مشغول مقدمات بود که شوق حضور در جبهههای حق علیه باطل و کمک به برادران رزمنده، قدمهایش را از محیط علمی به سرزمین خون و آتش کشانید. او طی دو مرحله از طریق بسیج سپاه پاسداران نهاوند به آن مناطق اعزام شد و علاوه بر کار تبلیغی، در رستههای نظامی بهعنوان یک آرپیچی زن موفق و دلاور حماسهها آفرید. سرانجام در اسفند 1366 در عملیات بیتالمقدس2 بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن در منطقه ماووت عراق به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

منبع: عارفان بیدار (شهدای روحانی استان همدان)تنظیم مجدد و تلخیص: علیاکبر بخشی

 


خروج