*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٤٥٧٧ ٠٩:٢٤ - 1394/05/26   کودک و استفاده از گوشی‌های هوشمند   ارسال به دوست نسخه چاپي


کودک و استفاده از گوشی‌های هوشمند

کودک و استفاده از گوشی‌های هوشمند


در بیشتر جوامع امروزی اکثر مردم حتی کودکان نیز صاحب گوشی هوشمند هستند؛ اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که استفاده از این وسیله ارتباطی برای کودکان از چه سنی مناسب است؟ به گزارش ایسنا، به نقل از "ای.‌بی.‌سی.‌نیوز"، دکتر «جو آوسترمن»، یک روان‌شناس کودک در بیمارستان اطفال کلیولند، در ایالت اوهایو آمریکا، نسبت به دادن گوشی‌های هوشمند به کودکان زیر 10 سال هشدار داد.

در بیشتر جوامع امروزی اکثر مردم حتی کودکان نیز صاحب گوشی هوشمند هستند؛ اما آیا تا به حال به این فکر کردهاید که استفاده از این وسیله ارتباطی برای کودکان از چه سنی مناسب است؟

به گزارش ایسنا، به نقل از "ای.بی.سی.نیوز"، دکتر «جو آوسترمن»، یک روانشناس کودک در بیمارستان اطفال کلیولند، در ایالت اوهایو آمریکا، نسبت به دادن گوشیهای هوشمند به کودکان زیر 10 سال هشدار داد.

به گفتهی این روانشناس، کودکان در صورت استفاده از این وسیله، باید به اندازهی کافی به بلوغ فکری رسیده باشند که بتوانند خطرات گشتوگذار در فضای سایبر را درک کنند. همچنین لازم است والدین قوانینی را برای فرزندانشان در رابطه با شیوهی کاربری این وسیله تعیین کنند و با صحبت کردن با آنان، مطمئن شوند که کودکانشان قدرت درک استفاده صحیح از این وسیله را دارند.

دکتر آوسترمن گفت: به والدین توصیه میکنم فرزندشان را در این زمینه تحت نظر داشته باشند و با او به گونهای رفتار کنند که تشویق شود در صورت مواجه شدن با هر مشکلی در رابطه با استفاده از گوشیهای هوشمند، پدر و مادرش را از موضوع مطلع کند. لازم است والدین روشهای کنترلی صحیح روی گوشیهای فرزندانشان داشته باشند. همچنین ایده خوبی است که والدین در اینخصوص با فرزندانشان قراردادی تهیه کرده و همه اعضای خانواده آنرا امضاء کنند.


خروج