*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٤٥١٧ ٠٩:٢١ - 1394/05/25   رواق شهیدان ۴۲۵ ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان ۴۲۵

شهید محمد امیری


طلبه شهید محمد امیری از شهدای حوزه علمیه آیةالله‌‌العظمی بروجردی کرمانشاه بود. او پس‌از پیروزی انقلاب و همان روزهای نخستین جنگ به خدمت مقدس سربازی رفت و پس‌از پایان آن، جذب دادستانی انقلاب اسلامی ‌گردید. وی که دفتر حیاتش به سال 1340 در کرمانشاه گشوده شد، در این ایام از عمر شریفش راه بزرگان و اولیای الهی را انتخاب کرد و مشغول تحصیل علوم قرآنی گردید.

 طلبه شهید محمد امیری

طلبه شهید محمد امیری از شهدای حوزه علمیه آیةالله‌‌العظمی بروجردی کرمانشاه بود. او پساز پیروزی انقلاب و همان روزهای نخستین جنگ به خدمت مقدس سربازی رفت و پساز پایان آن، جذب دادستانی انقلاب اسلامی گردید. وی که دفتر حیاتش به سال 1340 در کرمانشاه گشوده شد، در این ایام از عمر شریفش راه بزرگان و اولیای الهی را انتخاب کرد و مشغول تحصیل علوم قرآنی گردید. روحیه ایثارگریاش نتوانست او را پیوسته در آرامش حوزه و شهرها نگه دارد. محمد بارها به جمع رزمندگان پیوست و همدوش آنان با بعثیان عراقی جنگید تا اینکه در سال 64 در منطقه عملیاتی گوزیل پاوه به شهادت رسید و عند ربهم یرزقون گشت.

فرازهایی از وصیتنامه شهید

اگر شهید شدم به آرزویم رسیدهام و به دیدار معبود شتافتهام...

خود را به این دنیای پردرد و رنج که جز غم و غصه هیچ چیزی ندارد، نفروشید.

گوش به فرمان روحانیت و علمای مبارز و متعهد به اسلام و مسلمین باشید...

مبادا شیطان بر شما مسلط شود و عاقبت خویش را از دست بدهید و خود را در آتش که با گناهان خود آنرا برافروختهاید بیفکنید...

شما را به خدا کاری نکنید که خون شهدا پایمال شود.

منبع: کتاب منذران صادق، ویژه شهدای کرمانشاه

تلخیص و تنظیم: علیاکبر بخشی


خروج