*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٤٣٣٨ ٢٢:٥٨ - 1394/05/20   رواق شهیدان شماره 424 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 424

شهیده زهرا دقیقی


طلبه شهیده زهرا دقیقی خداشهری به سال 1349ش در یکی از شهرهای گیلان دیده به جهان گشود و پس‌از اتمام دبیرستان در حوزه علمیه رشت مشغول فراگیری علوم حوزوی گردید. او که نذر کرده بود با یک جانباز جنگ تحمیلی ازدواج کند، در سال 1376، به نذرش عمل کرد و حاصل آن وصلت دو فرزند به نامه‌های فاطمه و محمدجواد بود. وقتی درباره این نذر از ...

 

* زائر کوی دوست

طلبه شهیده زهرا دقیقی خداشهری به سال 1349ش در یکی از شهرهای گیلان دیده به جهان گشود و پساز اتمام دبیرستان در حوزه علمیه رشت مشغول فراگیری علوم حوزوی گردید. او که نذر کرده بود با یک جانباز جنگ تحمیلی ازدواج کند، در سال 1376، به نذرش عمل کرد و حاصل آن وصلت دو فرزند به نامههای فاطمه و محمدجواد بود. وقتی درباره این نذر از او میپرسند، میگوید: «مگر دوست نداری که با یک شهید گفتوگو کنی؟ با یک شهید زندگی کنی؟ من در هر لحظه با همسرم به سرزمین شهادت میروم... به کوههای بلند انسانیت میروم... به قله توحید میروم... من با او به جهاد اکبر میروم. من با او به نبرد اهریمن نفس میروم.»

* همسرداری

همسر ایشان طلبه جانباز حجةالاسلام حسنزاده، در وصف این شهیده میگوید: شاخصه اخلاقی او، شیوه همسرداری بود. او حوزه درس خوانده بود، اما بعد از آغاز زندگی مشترک حاضر نبود که غیر از خانهداری به امور دیگری بپردازد؛ هم به خاطر وضعیت جسمی من و هم به لحاظ نوع نگاهی که به تربیت و هدایت بچهها و وظایف مادری داشت. شهیده زهرا دقیقی میگفت: وظیفه من این است که بچهها را خوب تربیت کنم. همه چیز جامعه به زن است. زن میتواند همه چیز را تحت کنترل قرار دهد. زن محل آرامش مرد است...»

او مربی قرآن بود و در بسیج فعالیت داشت. روزش را با دعای عهد آغاز میکرد. با قرآن مأنوس بود. زیارت عاشورا خواندنش ترک نمیشد. خانم به من میگفت: آقا! دوران طلبگی ما خیلی دوران خوبی بود. نماز شب ما ترک نمیشد. اکثر روزها را روزه بودیم...»

وی در جدال بین اخلاص و خودنمایی، خداجویی را انتخاب کرده بود. او همیشه، خود را مسافری میدانست و بدین خاطر با اهل منزل و سایرین ملزم به نیکی بود و میگفت: اگر خودت را صاحبخانه بدانی، خانه و حفظ آن برایت مهم است و برای حفظش همه کار میکنی جز نیکی.

* پرواز سرخ

ایشان در ایام عرفه به اتفاق همسر و دو فرزندش، عازم عتباتعالیات میشود و روز عرفه را در بینالحرمین بیتوته میکنند و روز پساز آن برای عتبهبوسی آستان مقدس دو امام معصوم به سامرا مشرف میشوند که در تاریخ 17/8/1390 هنگام مراجعت از سامرا به سمت بغداد مورد حمله تروریستها قرار میگیرند که این بانوی پرهیزگار در کنار همسر و دو فرزندش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

منبع: یادنامه شهید خانم رفیعی

 


خروج