*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گوناگون, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٤٠٦٩ ١٣:٥٧ - 1394/05/08      قصه‌هاي فکري   قصه‌هاي فکري ارسال به دوست نسخه چاپي


   قصه‌هاي فکري قصه‌هاي فکري

از شــنــبــه!


چهــارشنبــه ساعت هشت شب، نادر تصمیم گرفت که از فردا دانش‌آموز منظمی باشد. بعد کمی فکر کرد و با خود گفت: «دو سه روز دیگر هم صبرکنم و بعد، از شنبه منظم می‌شوم؛ این‌جوری خیلی جالب‌تر است: اولِ هفته، اولِ نظم!» ...

چهــارشنبــه ساعت هشت شب، نادر تصمیم گرفت که از فردا دانشآموز منظمی باشد. بعد کمی فکر کرد و با خود گفت: «دو سه روز دیگر هم صبرکنم و بعد، از شنبه منظم میشوم؛ اینجوری خیلی جالبتر است: اولِ هفته، اولِ نظم!» 

صبح شنبه موقع صبحانه خوردن یادش افتاد که ورزش نکرده است، با خود گفت: «وای چه بد! بنا بود از امروز از همهجهت منظم باشم، اما ورزش را فراموش کردم؛ و بعد گفت: پس، این هفته را ولش کن! از شنبهی هفته بعد منظم میشوم!»

شنبهی بعد همهچیز خوب پیش رفت؛ به موقع بیدار شدن، نماز، ورزش، مطالعه، بازی، تلویزیون... .

صبح یکشنبه یادش آمد که دیشب مسواک نزده است! با خودش گفت: خیلی بد شد و بعد با خود گفت: پس بهتر است بقیه هفته را هم بیخیال باشم تا روز شنبه؛ شنبه از همه جهت منظم میشوم!

شنبه سوم رسید. نادر همهچیز را خوب شروع کرد. شنبه و یکشنبه خیلی منظم بود. دوشنبه که شد، آنقدر پای تلویزیون نشست که ساعت مطالعهاش را از دست داد و بعد با خود گفت: «این هفته هم بیخیال تا شنبه!»

شنبه چهارم که شد، نادر خیلی منظم بود و نظم خود را تا ساعت پنج و نیمِ روز سهشنبه ادامه داد. ساعت پنج و نیم، تا میخواست کتاب خواندن را شروع کند، دوستانش پشت در حیاط آمدند و گفتند: «نادر! بیا برویم فوتبال...»

نادر نمیدانست کدامرا انتخاب کند؛ یک فوتبال پُرهیجان، یا مطالعه بر طبق نظم.

سریع از جا پرید و کفشهای ورزشیاش را پوشید و با خود گفت: «اینبار بازی کنم؛ از شنبه منظم میشوم!»

الآن شصت و شش شنبه آمده و رفته و نادر هنوز منظم نشده است!

راستی چرا؟


خروج