*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٦٣٢٦٨ ١١:١٥ - 1394/04/10    شهید شهاب‌‌الدین ادریس آبادیرواق شهیدان شماره ۴۲۰ ارسال به دوست نسخه چاپي


 شهید شهاب‌‌الدین ادریس آبادیرواق شهیدان شماره ۴۲۰

شهید شهاب‌‌الدین ادریس آبادی


شهاب‌الدین ادریس‌آبادی طلبه شهیدی از شهرستان شاهرود است که دفتر حیاتش به سال 1341 گشوده شد. کودکی را در سایه‌سار پرمهر پدر و مادرش به سر کرد و دوره‌ ابتدایی خویش را در مدرسه پروین اعتصامی به پایان برد. در آغاز جنگ تحمیلی، نوجوانی دبیرستانی بود که خود را به رزمندگان اسلام رسانید.

شهابالدین ادریسآبادی طلبه شهیدی از شهرستان شاهرود است که دفتر حیاتش به سال 1341 گشوده شد. کودکی را در سایهسار پرمهر پدر و مادرش به سر کرد و دوره ابتدایی خویش را در مدرسه پروین اعتصامی به پایان برد. در آغاز جنگ تحمیلی، نوجوانی دبیرستانی بود که خود را به رزمندگان اسلام رسانید.

پس از بازگشت از جبهه وارد حوزه علمیه قم شد و در این شهر به کسب مقدمات علوم دینی مشغول گردید. در اخلاقیات او نوشتهاند که به نماز شب و روزه گرفتن بسیار اهمیت میداد. شهابالدین فردی مهربان و دلسوز بود و در حلال و حرام دقتی بسیار داشت. او از وقتی که خود را شناخت، حساب سال دقیقی برای خویش معین کرد.

این طلبه شهید، بارها به مناطق جنگی رفت و در عملیاتها شرکت کرد و سرانجام در تیرماه سال 136۵ در عملیات والفجر 8 ردای سرخ شهادت بر تن کرد و به شهادت رسید.

فرازهایی از وصیتنامه شهید:

خدایا! به پدر و مادرم صبر عظیم عطا کن تا در موقع مرگ من، دشمنان اسلام را با گریههایشان خوشحال نکنند.

در راه اسلام و امام از هرچه دارید بگذرید که نیکو است.

امر به معروف و نهی از منکر را رها نکنید که بدکردارانتان بر شما مسلط میشوند.

و آخر دعوانا ان الحمدلله ربالعالمین

تنظیم: علیاکبر بخشی


 


خروج