*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٩٨١٦ ١٣:٣٤ - 1394/01/19   طلبه شهید عباس ابوترابیرواق شهیدان شماره 412 ارسال به دوست نسخه چاپي


طلبه شهید عباس ابوترابیرواق شهیدان شماره 412

شهید عباس ابوترابی


شهید ابوترابی یکی از شهدای جنگ تحمیلی است که با تأسی به حضرت سیدالشهدا(ع)، جان شیرین خود را برای حفظ دین به کف اخلاص نهاد. دفتر حیات او به سال 1343ش در شهر نجف‌اشرف گشوده شد. پس از گذراندن دوران کودکی و سپری کردن دروس ابتدایی، مسیر زندگی‌اش را تغییر داد و راه بزرگان را پیش گرفت.

 

           شهید ابوترابی یکی از شهدای جنگ تحمیلی است که با تأسی به حضرت سیدالشهدا(ع)، جان شیرین خود را برای حفظ دین به کف اخلاص نهاد. دفتر حیات او به سال 1343ش در شهر نجفاشرف گشوده شد. پس از گذراندن دوران کودکی و سپری کردن دروس ابتدایی، مسیر زندگیاش را تغییر داد و راه بزرگان را پیش گرفت. شهید ابوترابی در سن 14 سالگی با هجرت به شهر مقدس قم، به فراگیری دروس حوزوی مبادرت ورزید و طی مدت کوتاهی توانست دروس مقدماتی حوزه را طی نماید. در این ایام با مراجعت به زادگاهش، خدمت اساتید آن دیار را مغتنم دانست و معلومات دینی خود را ارتقا بخشید. در احوالاتش نوشتهاند که فرد بخشندهای بود و در ایام طلبگیاش به فقرا توجه داشت. هر وقت از قم به زادگاهش برمیگشت، برای نزدیکان کتاب هدیه میبرد و میگفت: «جهل مقدمه انحراف اخلاقی است.»

مادر گرامیاش درباره او میگوید: «عباس به برنامههای جمعی که در جهت خودسازی مفید بود، خیلی علاقه داشت. روزها را روزه میگرفت و به توصیه اخلاقی امام خمینی مبنی بر روزه گرفتن روزهای پنجشنبه عمل میکرد.»

با شعلهور شدن آتش جنگ از سوی صدامیان، شهید ابوترابی درس را رها کرد و برای کمک به دیگر رزمندگان روانه جبهه جنگ شد؛ و عاقبت این رزمنده اسلام در آزادسازی خرمشهر و عملیات بیتالمقدس در فروردین سال 1361 آسمانی شد و به مقام شهادت نایل آمد.

نوشتهای از شهید: اکنون که توفیق یافتهام تا بار دیگر به جبهه بیایم، سپاسگزار حقتعالی میباشم و خوشحالم که بالاخره به آرزوی دیرینهام یعنی شهادت میرسم.

دبیران! دانشآموزان خود را به طرز صحیح اسلامی تربیت کرده و تحویل جامعه دهید.

تا آخرین قطره خون خود از انقلاب، قرآن، امام عزیز محافظت کنید... 

منبع: پایگاه اطلاعرسانی ستاد کنگره شهدای روحانی

تهیه و تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی


خروج