*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٩٤٥٣ ١٢:٠١ - 1393/12/23   رواق شهیدان شماره 411 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 411

شهید عبدالرسول شیروی


این طلبه شهید، چنان‌که خود نوشته، معتقد بود: «تمام این حرکت‌هایی که در زندگی داریم انجام می‌دهیم، وسیله‌ای است که هدف را طی بکنیم. هدف اصلی واقعاً خداست...

این طلبه شهید، چنانکه خود نوشته، معتقد بود:

«تمام این حرکتهایی که در زندگی داریم انجام میدهیم، وسیلهای است که هدف را طی بکنیم. هدف اصلی واقعاً خداست.»

دفتر حیاتش به سال 1344 در خمینی شهر اصفهان گشوده شد. پس از اتمام دوره راهنمایی، وارد مدرسه امامیه زادگاهش شده و مشغول فراگیری علوم حوزوی گردید. پساز یک سال تحصیل، برای خدمت در نواحی محروم، از طریق روابط عمومی سپاه لردگان، در آن مناطق و نیز چهار ماه در منطقه محروم «داران» به تبلیغ دین مشغول بود.

با آغاز جنگ تحمیلی، حضور در مناطق جنگی را بر همه کارهایش ترجیح داد و خود را برای کمک به رزمندگان اسلام به آن مناطق رسانید. او یک سال در محیط جبهه به تبلیغ و دفاع از انقلاب اسلامی و میهن پرداخت و در عملیاتهای والفجر 2 و 4شرکت کرد.

شهید شیروی پساز آن به شهر خود بازگشت و ازدواج کرد. او پس از ازدواج به قم مهاجرت کرد و مدتی در شهر جهاد و اجتهاد به فراگیری علوم متداول مشغول شد. این زندگی شیرین او را اسیر خود نکرد و مانع هدف اصلیاش نشد. شهید بزرگوار در آخرین اعزامش به جزیره مجنون، در روز 21 اسفندماه سال 1361 عاشقانه و مظلومانه به دیدار محبوب شتافت.

«روحش با شهدای کربلا محشور باشد»

منبع: کتاب شاهدان روحانی، شهدای طلبه و روحانی اصفهان

تنظیم مجدد: علیاکبر بخشی


خروج