*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٨٨٦٣ ١١:٥٥ - 1393/12/09   رواق شهیدان شماره رواق شهیدان شماره 410 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره رواق شهیدان شماره 410

شهید یحیی صادقی


چه خوش در وصیت‌نامه‌اش نوشته که من راه شهادت را با آگاهی کامل انتخاب کرده و از خداوند می‌خواهم که مرا در راه خودش شهید کند؛ زیرا من بهترین راه سعادت را در شهادت می‌بینم.

 

 چه خوش در وصیتنامهاش نوشته که من راه شهادت را با آگاهی کامل انتخاب کرده و از خداوند میخواهم که مرا در راه خودش شهید کند؛ زیرا من بهترین راه سعادت را در شهادت میبینم.

طلبه شهید یحیی صادقی از شهدای جنگ تحمیلی است که به سال 1346 در حومه شهرستان ملایر دیده به جهان گشود. او تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش تا دبیرستان ادامه داد و بهعنوان دانشآموزی ممتاز و با استعداد مورد توجه معلمان و دوستانش بود. یحیی در کنار درس، در انجمن مدرسه به فعالیتهای مذهبی اجتماعی میپرداخت. او پس از اخذ دیپلم راه بزرگان دین و جامعه را برگزید و وارد حوزه علمیه شد و بهمدت دو سال مشغول فراگیری مقدمات علوم دینی بود؛ اما اوجگیری آتش جنگ تحمیلی ماندن در حوزه را بر او دشوار کرد.

شهید صادقی چنانچه در وصیتنامهاش آمده، از روی آگاهی و بصیرت به سرزمین جنوب رفت تا در کنار رزمندگان اسلام به دفاع از دین و میهن بپردازد. او سه بار به جبهه اعزام شد که آخرین حضورش در کربلای چهار بوده است. و همین عملیات که سال 136۵ در شلمچه، جزیره امالرصاص اتفاق افتاد، نردبان عروجش به مقام شهادت گردید. پیکر پاک این طلبه مجاهد چند ماهی طعم مفقودی را چشید و عاقبت پس از شناسایی در آخرین روزهای سال 6۵ در زادگاهش روستای شهرک کربلا از توابع شهرستان ملایر به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیتنامه شهید:

پیام من به مردم این است که تقوای خدا را پیشه کنند و فکر آخرت باشند و از ولایت فقیه حمایت کنند تا امام زمان(عج) از آنها راضی باشد.

«روحش شاد و راهش پر رهرو باد»

مبنع: زندگینامه شهید

تهیه و تنظیم: حمیدرضا رحمتی ملایری


خروج