*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٥٧١٠٧ ١١:٤٢ - 1393/10/24   رواق شهیدان شماره 407 ارسال به دوست نسخه چاپي


رواق شهیدان شماره 407

شهید الله‌داد خداپرست


از نبی مکرم اسلام منقول است که «اشرف‌الموت قتل‌الشهادة» و چه نیکو الهام گرفت روحانی شهید الله‌داد خداپرست که در وصیت‌نامه‌اش نوشت: «... دوست نداشتم در بستر بمیرم، بلکه آرزویم حسین‌گونه شدن بود»

از نبی مکرم اسلام منقول است که «اشرفالموت قتلالشهادة» و چه نیکو الهام گرفت روحانی شهید اللهداد خداپرست که در وصیتنامهاش نوشت: «... دوست نداشتم در بستر بمیرم، بلکه آرزویم حسینگونه شدن بود»

حجةالاسلام شهید اللهداد خداپرست دفتر حیاتش به سال 13۴۳ش در روستای دهسور فریدونشهر اصفهان گشوده شد و در محیطی دینی و مذهبی رشدونمو یافت. پس از شوق تحصیل در مسیر دین و قرآن، روانه مدرسه امام صادق(ع) اصفهان شد و پس از مدتی به شهر مقدس قم رفت تا خویش را به هدف نزدیکتر نماید.

صفات اخلاقی خداپسندانه داشت و برخوردهایش با دیگران نیکو بود. کارهایش را خودش انجام میداد و دیگران را به زحمت نمیانداخت. شرکت در راهپیماییها و مراسمات مذهبی چون نماز جمعه، دعای کمیل از ویژگیهایش بود. شهید خداپرست حضور در جبههها را بر درس ترجیح داد و به کمک رزمندگان در سرزمین خون و ایثار شتافت. او دو نوبت به جبهه اعزام شد و مدتی هم مسئولیت واحد تعاون را به عهده داشت.

در دنیا تنها مقداری کتاب داشت و یک جان مبارک، که هر دو را در راه خدا وقف و ایثار کرد. کتابهایش در مدرسه علمیه ماند و خودش هم در سال 136۵ در عملیات کربلای ۵ به آرزویش که «حسین‌‌گونه شدن» بود، رسید.

جسم مطهرش حدود یازده سال میهمان خاکهای گرم جنوب بود و تنها استخوان و پلاکش برگشت. روحش شاد

منبع: شاهدان روحانی، ص۵92

تنظیم: علیاکبر بخشی


خروج